Rozhovor

DIVADLO BRATŘÍ FORMANŮ – IMAGINÁRIUM

V areálu Pražské tržnice se nachází, návštěvníky velmi oblíbené, Imaginárium. Výtvarný a hravý svět Divadla bratří Formanů a jejich přátel.

„Smysl té výstavy, úplně prapůvodní, byl v tom, že jsme zkrátka nechtěli, aby věci, které fungovaly na divadle a existovaly pro divadelní představení, speciálně třeba loutky a celý ten výtvarný svět dekorace, aby nějakým způsobem zanikl. Ta výstava vlastně recykluje krásné věci, které by skončily na smetišti, obrazně řečeno. A zároveň zve výtvarníky nebo autory ke spolupráci,“ vysvětlil Matěj Forman, spoluautor, koordinátor Imaginária.

Imaginárium není pouze výstavou, v rámci které si veřejnost prohlédne konkrétní vystavené objekty. Je spíše jakousi živou instalací, která návštěvníky zve ke hře.
„V jednom pohledu vidím támhle u stolku sedět maminku se synkem hrát dámu, která je ale udělána z nějakých, jenom takových, nařezaných špalíčků. Úplně primitivní desing, ale je to v prostředí, které je jakoby svým takovým pokojíčkem. Tady se houpou dvě děcka na koníčku nebo na ovečce. Kluk tady běhal včera s takovými těmi koníky pod zadek, do toho si někdo staví z kostek hrad, tady se hraje pexeso,“ upozornil Matěj Forman, spoluautor, koordinátor Imaginária.

Návštěvník objevuje ve dvou patrech Imaginária tajná zákoutí plná překvapení. Každý předmět probouzí fantazii a touhu vrátit se do dětských let. Zájemci mohou taktéž nahlédnout do tajů tvorby animací. A poté, co návštěvníci zažijí v Imagináriu mnohá dobrodružství, mohou relaxovat u břehů moře, které potěší nejen zrak, ale i sluch.
„My tam máme takové zvukové kulisy. Šumění moře, a tak dále. Já jsem to opravdu zažil pokaždé, když tam jdu, vidím někoho sedět, takhle trošku více jako stranou. A opravdu ho vidím jenom tak koukat a sedět,“ dodal Matěj Forman, spoluautor, koordinátor Imaginária.

Imaginárium nabízí vyloženě hravý zážitek. Samozřejmě je však nutné se k vystaveným předmětům chovat ohleduplně, aby dále mohly rozvíjet fantazii u co největšího množství návštěvníků.

www.Imaginarium.cz

Rozhovor

21.10.2021 14:00

Ve čtvrtek 21. října si ve 14 hodin budeme povídat o výstavě Imaginarium z dílny Divadla bratří Formanů. Naším hostem bude Matěj Forman.

reklama
reklama
reklama