Článek

VÝSTAVA 30 LET SVOBODNÉ KULTURY PŘIPOMÍNÁ SKVĚLÉ AKCE

Venkovní výstava 30 let svobodné kultury, která bude od 26. 4. do 24. 5. v ulici Na Příkopě blízko Václavského náměstí, vznikla jako reakce na nekončící období zavřených koncertních sálů, klubů, výstav, divadel, kin, zrušených festivalů, koncertních turné a společenských akcí, které nás léta obohacovaly, vzdělávaly a přinášely radost. Výstava chce připomenout, že kultura patří do našich životů a je vyjádřením naší svobody. Výstavu realizovala agentura JVS GROUP jako zakládající člen Asociace promotérů a producentů APPOK ve spolupráci s Českou tiskovou kanceláří.

Za 30 let vzniklo v České republice nespočet skvělých a umělecky výrazných kulturních projektů, koncertů, představení, výstav, performancí i architektonických nebo literárních děl. Přijely hudební hvězdy všech žánrů ze všech kontinentů, vydalo se tisíce knih, odehrály se statisíce divadelních představení, uspořádaly se stovky jedinečných výstav.

„Už jsme nechtěli sedět se založenýma rukama, jsme zvyklí pracovat a svojí prací lidi bavit. Uspořádali jsme proto tuto venkovní výstavu, která všem návštěvníkům připomíná alespoň část z velkých kulturních akcí, které se tady po revoluci konaly,“ řekla o realizaci výstavy Romana Jedličková, marketingová ředitelka JVS GROUP.

Výstava zve návštěvníky na cestu plnou emocí i vzpomínek, kterou Česká republika zažila od pádu železné opony. Kultura je nedílnou součástí života a pro mnohé z nás je také obživou a posláním. Protože výstavu připravila společnost JVS GROUP spolu s Asociací promotérů a producentů APPOK, obsahuje hlavně koncertní, výstavní, klubové a festivalové události, které jim jsou nejbližší. A ČTK na ni dodala skvělé dokumentární fotografie.

Výstava je součástí apelu na vládu ČR, ve kterém asociace APPOK prosí vládu o zveřejnění jasných podmínek, za kterých se lidé pracující v kultuře mohou vrátit zpět k svému řemeslu a kulturu zase oživit.

„Na výstavě si mnoho z nás zavzpomíná na spoustu úžasných akcí a ti mladší se třeba dozví něco nového. Věříme, že je normální chodit na koncerty, navštěvovat výstavy, bavit se v klubech nebo jezdit na festivaly. Doufáme, že na to lidé nezapomněli a těší se společně s námi na nové akce, které pro ně v JVS GROUP už pilně připravujeme,“ říká o poslání výstavy tisková mluvčí JVS GROUP Květa Havelková.

Výstava je přístupná zdarma po celou dobu konání.

Více info na FB akce.

reklama
reklama
reklama