Článek

V DEPO2015 PROBĚHNE FESTIVAL TREFFPUNKT:KONTAKT

V DEPO2015 se odehraje závěrečný česko-bavorský festival

Česko-bavorský multižánrový festival Treffpunkt:kontakt v Kreativní zóně DEPO2015 zve na hudbu, filmy, výstavy, umělecké performace i bavorské tupláky. Závěrečná akce projektu „kultur|kontakt|kreativ“ se koná od pátku do neděle 22. – 24. dubna a je zdarma. 

„Náš festival si za léta konání vysloužil přezdívku plzeňský Oktoberfest, ale taková nálepka zapomíná na kvalitní umění, kterým do programu přispívají tvůrci z obou stran. Myslíme i na dětské návštěvníky a ty, kdo pivu neholdují. ‚Treffpunkt‘ v němčině znamená místo setkávání, a festival tak má být především o pohodě a setkávání,“ zve ředitel DEPO2015 Jiří Suchánek.

Zazní hudba různých žánrů – od tradiční české dechovky, která festival zahájí v pátek odpoledne, přes rock’n’roll či flétnový koncert, až po jódlovací vystoupení. Největším tahákem bude proslulá bavorská párty-kapela The Heimatdamisch, která ve velké autobusové hale vystoupí v sobotu večer. Plzeňskou hudební scénu budou reprezentovat například funk-jazzoví Moodshake nebo country-rockoví 1/2Rebel. 

Kromě zmíněných (z celkem 18) kapel se představí mladí tvůrci, kteří se v rámci rezidenčního programu zúčastnili několikatýdenních výjezdů do sousední země. Během tří let trvání projektu to bylo 22 rezidentů tvořících v nejrůznějších žánrech – od hudebníků, fotografů, přes výtvarné umělce a spisovatele až po performery. Návštěvníci tak uvidí výstavu výtvarných umělců, prožijí při scénickém čtení vzpomínky bavorských seniorů, anebo naopak mladé umění multimediálních tvůrců z atelieru Multilab Sutnarka v doprovodu excelentního regensburského bubeníka.  

A protože při tanci vyhládne a k chuti přijde i nějaké to dobré pití, počítá se s českými i bavorskými pochutinami a napěněným pivem, a to nejen plzeňským. Chybět nebudou ani oblíbené bavorské tupláky. 

Na akci se neplatí žádné vstupné.

Detailní program festivalu je k dispozici na webu www.treffpunkt.cz

reklama
reklama
reklama