Článek

3KINO LETNÍ SCÉNA NA DVOŘE CLAM-GALLASOVA PALÁCE

Nádvoří Clam-Gallasova paláce – nová letní open-air scéna
Muzejní noc v Clam-Gallasově paláci s filmem o posledním z impresionistů, houslovým recitálem a sklenkou dobrého vína. 3Kino Letní scéna začíná 15. června!

Novinka v pražské prázdninové kulturní nabídce je 3KINO LETNÍ SCÉNA v samém srdci Prahy. Na nádvoří Clam-Gallasova paláce na diváky čekají nezapomenutelné večery. Lákadlem jsou zejména artové filmy, které obvykle nejsou součástí programové letní nabídky. Pořadatelé slibují příjemnou atmosféru, občerstvení přímo na nádvoří, řešení v případě nepřízně počasí a zejména promyšlenou dramaturgii. Kvalitní filmy totiž doplní kulturní program “Čekání na tmu” v podobě živé hudební klasiky i alternativy či autorských čtení renomovaných spisovatelů.

Program 3Kino Letní scény ve spolupráci s Muzeem města Prahy startuje v červnu Muzejní nocí. Bezplatně si tak 15. 6. mohou příchozí prohlédnout nejen interiéry barokního paláce, ale zároveň je pro ně připravena životopisná filmová lahůdka o posledním z impresionistů – Malíř jejího těla. „Clam-Gallasův palác je místem, kde se snoubí umění, kultura a historie. Letní scéna na jeho nádvoří je proto unikátní příležitost zažít letní, takřka festivalovou atmosféru v autentických historických prostorách,“ říká ředitel 3Kino Vavřinec Menšl. Přijďte si v centru Prahy vychutnat sklenku vína a všechny podoby umění.

Kudy na nádvoří Clam-Gallasova paláce: vchod Husova, Mariánské náměstí a Linhartská

Program na červen

15. června 21:30
Malíř jejího těla
Režie: Martin Provost / 2023

Malíř jejího těla (2023) | ČSFD.cz

Malíř jejího těla (Bonnard, Pierre et Marthe): CZ HD Trailer (2023)

Když se francouzský malíř Pierre Bonnard setkal s Marthou de Méligny, netušil, že se tato samozvaná aristokratka stane inspirací a smyslem jeho života a díla. Jeho vrcholná plátna mu vynesla označení „malíř štěstí“, „mistr intimismu“ nebo „poslední z impresionistů“.

Čekání na tmu vám může zpříjemnit nejen sklenka dobrého vína, ale i večerní prohlídka Clam-Gallasova paláce. A také finsko-česká houslistka, klavíristka a zpěvačka Heidi Johanna Vacek, která od 19 hod. představí nejen svou tvorbu, ale také klasické skladby a covery.

22. června 21:30
Hmyz
Režie: Jan Švankmajer / 2018

Hmyz (2018) | ČSFD.cz

Hmyz (2018) trailer nového filmu Jana Švankmajera

Během zkoušky ochotnického divadla se prolnou životy ochotníků s osudy Čapkových postav ze hry “Ze života hmyzu”. Švankmajer se zde opět ukazuje jako mistr znepokojivých surrealistických animací.

Čekání na tmu zpříjemní sklenka dobrého vína a večerní prohlídka Clam-Gallasova paláce.

27. června 21:30
Malíř jejího těla
Režie: Martin Provost / 2023

Čekání na tmu zpříjemní sklenka dobrého vína a večerní prohlídka Clam-Gallasova paláce.

29. června 21:30
Caravaggiův stín
Režie: Michele Placido / 2022

Caravaggiův stín (2022) | ČSFD.cz

Caravaggiův stín (2023) CZ HD trailer

Itálie roku 1600. Michelangelo Merisi – známý spíše jako Caravaggio – je geniální umělec. Když se papež Pavel V. dozví, že Caravaggio používá pro své sakrální obrazy jako modely prostitutky, zloděje a tuláky, pověří tajného vatikánského agenta, aby provedl důkladné šetření. Film zobrazuje složitý a dobrodružný Caravaggiův život a odhaluje jeho složité vnitřní rozpory a hluboká temná muka.

Čekání na tmu zpříjemní sklenka dobrého vína a večerní prohlídka Clam-Gallasova paláce. Atmosféru bude dokreslovat hudebním doprovodem písničkářka a kytaristka Martina von W.

Více o programu a vstupenky na www.3kino.cz

Podrobnosti o Clam-Gallasově paláci: www.clam-gallas.cz

Muzeum města Prahy: www.muzeumprahy.cz

reklama
reklama
reklama