Článek

SOUTHERN AVENUE PŘIVEZOU ENERGICKOU SMĚR SOULU A BLUES

Na Grammy nominovaní Southern Avenue zahrají 1. června v Paláci Akropolis

Praha, 20. dubna 2022 – Vysoce energickou směs soulu, blues a R&B, okořeněnou výjimečnými vokály a kvílícími kytarami přivezou 1. června do pražského Paláce Akropolis memphisští Southern Avenue. Své koncertní kvality ukázala tato kapela, která je držitelkou Blues Music Awards a nominace na Grammy, již v roce 2018 na šumperském festivalu Blues Alive, kde diváky nadchla. Southern Avenue přijedou v rámci turné ke své třetí desce nazvané Be The Love You Want. Jako předkapela zahrají slovenští The Youniverse.

Magazín Relix o Southern Avenue napsal, že „excelují v hudbě, kterou najdete obvykle v obchodech se starými deskami nebo v klasických jižanských zaprášených barech –  směs hřejivé klávesové hudby, kvílících kytar, synkop a nebeských vokálů.

Je neuvěřitelné, že konečně vyrážíme na turné a budeme se světem sdílet naši muziku,” říká Tierinii Jackson, zpěvačka Southern Avenue. „Dali jsme do ní srdce a duši. Tyhle písně vás mají zvednout a rozparádit tím správným směrem!

Třetí studiovou desku Be the Love You Want nahráli a vydali Southern Avenue během globální koronavirové pandemie. Kapela v ní spojuje sílu memphiského soulu se svobodou hudebního jamování, gospelu, blues a R&B. Vytváří vlastní nadčasový typ americké hudby. Desku produkoval několikanásobný držitel Grammy Steve Berlin (Los Lobos, Deer Tick, Susan Tedeschi, Jackie Greene) v koprodukci s kytaristou Orim Naftalym.

Southern Avenue podepsali svoji první nahrávací smlouvu s legendárním labelem Stax Records v roce 2016 – jako první kapela z Memphisu na tomto labelu po více než 40 letech. Debutové album se stalo okamžitě fenoménem, dosáhlo na vrchol žebříčku Top Blues Albums na iTunes. Poté získalo v roce 2018 ocenění Blues Music Award pro nejlepší album začínajícího umělce. Deska Keep On z roku 2019 se setkala s ještě větším úspěchem, debutovala v rámci první pětky na žebříčku Billboardu Top Blues Albums a doprovázely ji nadšené kritické ohlasy, které vyvrcholily první nominací na Grammy v kategorii Nejlepší současné bluesové album. Vedle desek sklízejí Southern Avenue také obrovský úspěch svými energickými vystoupeními při samostatných koncertech a na festivalech.

Southern Avenue jsou: Tierinii Jackson – zpěvačka, Ori Naftaly – kytary, Tikyra Jackson – bubny, doprovodný zpěv, Jeremy Powell – klávesy, Evan Sarver – baskytara, Ava Jackson – doprovodný zpěv.

Vstupenky jsou k dostání v síti GoOut.

Koncert pořádá v rámci série Prague International Bluenight agentura Liver Music.

Více informací na www.livermusic.cz.

Southern Avenue – Control: https://www.youtube.com/watch?v=cfg1VfIZF7g

Southern Avenue – Move Into The Light: https://www.youtube.com/watch?v=h4sWx0gW2_M

Southern Avenue – Push Now: https://www.youtube.com/watch?v=X79ZHGFl95U

Koncerty připravované agenturou Liver Music: 

2022 / 2023

  • Wille & The Bandits (uk) – 28. 4. 2022 / Praha – Zasekávák
  • Keb´ Mo´ (us) – 9. 5. 2022 / Praha – Divadlo Archa
  • Larkin Poe (us) – 26. 5. 2022 / Praha – Lucerna Music Bar
  • Southern Avenue (us) – 1. 6. 2022 / Praha – Palác Akropolis
  • Beth Hart (us) – 7. 6. 2022 / Praha – O2 universum
  • Primus (us) – 17. 9. 2022 / Praha – Forum Karlín
  • Tedeschi Trucks Band (us) – 27. 10. 2022 / Praha – Forum Karlín
  • The Residents (us) – 16. 2. 2023 / Praha – Divadlo Archa
  • Walter Trout (us) – 27. 5. 2023 / Uherský Brod / Blues On The Road
  • Walter Trout (us) – 29. 5. 2023 / Praha – Lucerna Music Bar 

reklama
reklama
reklama