Článek

55. SLÁNSKÉ JAZZOVÉ DNY

Ve dnech 18. – 20. listopadu 2022 se královským městem Slaný rozezní Slánské jazzové dny. Už padesáté páté! Slibují dva hlavní večery v Městském centru Grand, po nich následující jamy a nedělní závěrečný koncert v Kaple Zasnoubení Panny Marie ve Slaném.

Páteční večer v MC Grand zahájí skupina BETA. Tvoří ji především žáci a absolventi Základní umělecké školy ve Slaném. Kapela vznikla zásluhou tehdejšího kapelníka Rudolfa Hyšky jako pokračovatelka populárního slánského orchestru Alfa. Celým, festivalem nás opět provede Jakub Hložek, který jako další přivítá skupinu SKETY. Populární vokální sextet Skety tvoří šest mladých českých zpěváků a muzikantů. Kapela na sebe upozornila již v roce 2014, kdy získala několik ocenění. Po dynamickém začátku jeviště obsadí Otto Hejnic Trio and Osian Roberts feat. Jan Fečo. Můžete se těšit na moderní jazzové trio s hosty, kteří zahrají dynamické současné znění žánru. V Restauraci na Střelně nás poté čeká Mucha. Velmi populární písničkářka, nonkonformní zpěvačka, kytaristka a srdcem punkerka. Rozeznatelný zvuk již léta spolu určuje kytarista Petr Zavadil, který krom Muchy působí také ve skupině Ty Syčáci.

Vladivojna La Chia a Terezie Kovalová bude návštěvníky vítat při příchodu na sobotní večer v Kaple Zasnoubení Panny Marie. Živé provedení autorských písní dobře známé ostravské zpěvačky, skladatelky a výtvarnice Vladivojny doprovázené violoncellistkou Terezií Kovalovou jsou výjimečné svou interpretační hravostí, intimitou a neobvyklým hudebním napojením obou muzikantek.

Sobotní večer v MC Grand zahájí obstará Laco Deczi & Celula New York. Enfant terrible

eskoslovenské jazzové scény se po letech vrací do Slaného se svou mezinárodní kapelou domovem v New Yorku. Následovat bude Alf Carlsson/Jiří Kotača Quartet, v jejichž hudbě se mísí vlivy lyrické skandinávské hudby a moderního jazzu se špetkou moravského a slovenského folkloru, což přináší unikátní zvukovou kombinaci této kapely. Na závěr druhého hlavního večera nemůže chybět big band. Kyx Orchestra z východočeské Chrudimi vznikl v roce 2003 a postupně se vypracoval za žádané jméno jazzových festivalů.

Na Electro Swing Allstars roztančí after party v Restauraci na Střelně. Atmosféra letošních Slánských jazzových dnů dozní v nedělní kapli prostřednictvím Crossover Quintet. Projekt vychází z autorské tvorby Marka Novotného na pomezí jazzu a klasické hudby. Repertoár kapely je založen na formátu klavírního tria, rozšířený o kontrabas a kouzelný hlas Josefíny Čermákové

Více informací naleznete na sjd.jazzclubslany.cz.

reklama
reklama
reklama