Článek Rozhovor Soutěž

AKCE CIHLA SLAVÍ 25.LET

Portus Praha z.ú. letos pořádá od června do září jubilejní 25. ročník benefiční streetartové sbírky Akce Cihla, která pomáhá lidem s mentálním znevýhodněním. Tento ročník je nabitý novinkami a akcemi, které si nesmíte nechat ujít!

  • MURAL AKCE CIHLA NA PŘÍKOPĚ

Novinkou letošní kampaně je MURAL AKCE CIHLA NA PŘÍKOPĚ, který je součástí mural art festivalu URBAN PICTUS. Během celého léta budou na našem muralu budou po celé léto tvořit skvělá jména výtvarné scény. První velkoformátové dílo vytvořil během zahájení street art legenda, writer Michal Škapa aka Tron. Následovat jej budou Marek Číhal, Jakub Uksa, Zeb One a další výtvarníci z prostředí street artu a volné tvorby.

SPREJE, FIXY, ŠABLONY, BARVY

Letošní novinkou je možnost vytvořit si svojí cihlu, tričko nebo cokoliv technikou stencil graffiti pomocí sprejů nebo tagovacích fixů. Pro tradiční fanoušky zůstává možnost barev a štětce.

  • STREET ART HERO  

Koupíš si cihlu nebo tričko. Vezmeš si sprej, fix nebo barvu se štětcem a probudíš v sobě kreativitu. Můžeš použít i šablony a nastříkat si na triko naše hrdiny nebo třeba jelena. Potkáš skvělé lidi a pomůžeš dobré věci. Extra hype pro vítěze! Budeme postupně vybírat ty nejvíc cool cihly a jejich autoři se stane legendou! Jejich dílo bude vyhraje ceny, které chystáme a bude vystavené mezi top umělci!

Účastni se a svoji cihlu sdílej na sociálních sítích #akcecihla.

Více info na https://www.akcecihla.cz/akce-cihla-2024/street-art-hero/

AUTOR FOTOGRAFIE: IVAN prokop

 

PATRONI

Moderátorem zahájení a oficiálním hlasem kampaně  je letos herec Ondřej Cihlář. Nejdelší koncert pro CIHLU hraje nejvěrnější (dlouholetý) patron, houslový virtuóz, hudební pedagog, dobrý člověk Jaroslav Svěcený, který vystoupil i na zahájení. Novou patronkou AKCE CIHLA, je herečka Eliška Křenková, která sama cihly na stánku dříve jako brigádnice prodávala.

 

Pomáháme už 25 let

Za 25 let jsme díky více než 300 000 prodaným cihlám podpořili 54 projektů v mnoha oblastech sociálních služeb. Každá prodaná cihla přináší sílu a naději těm, kteří to nejvíce potřebují. Z výtěžku sbírky jsme financovali například rekonstrukci objektu chráněného bydlení Fara Slapy, výstavbu nového domu Na Vyhlídce ve Slapech nebo vznik sociálního podniku Dobroty s příběhem. Díky vaší podpoře můžeme pokračovat v našem poslání a poskytovat potřebnou pomoc.

Přidejte se!

Přijďte podpořit Akci Cihla, zapojte se do kreativního programu a pomozte nám zlepšovat životy lidí s mentálním znevýhodněním. Kupte si cihlu nebo tričko, tvořte, sdílejte a inspirujte ostatní. Každá vaše cihla nebo tričko je krokem k lepšímu životu pro někoho jiného.

Jednu cihlu uneseš!

Více informací naleznete na www.akcecihla.cz / #akcecihla

Rozhovor

26.6.2024 14:00

Budeme si povídat s Richardem Němcem, zakladatelem Portus Praha a producentem letošního ročníku Akce Cihla a Václavem Vopatem, ředitelem Portus Praha.

Soutěž

Ve čtvrtek 20.6. můžete soutěžit o triko Akce Cihla výtvarníka Michala Škapy – Trona.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama