Článek

ALTIN GÜN A WAX TAILOR V AKROPOLI

V rámci série EuroConnections se v Paláci Akropolis představí Altin Gün a Wax Tailor.

Dva dny, dva koncerty, dva zážitky, to budou další EuroConnections v Paláci Akropolis. 7. června se do Prahy po minulém vyprodaném koncertě vrací Altin Gün a jejich turecký psychedelický rock. 8. června přijede hvězda abstraktního hip hopu světového formátu – Wax Tailor. Více informací na www.palacakropolis.cz

Kapela ALTIN GÜN nominovaná na cenu Grammy, se vrací do Prahy s novým studiovým albem Ašk. Další sbírka přetvořených anatolských lidových písniček v podání tureckého psych-folkového inovátora zazní naživo v Paláci Akropolis. Altın Gün pochází z Amsterdamu a členové kapely mají různé kulturní kořeny. Kapela již více než pět let oslovuje fanoušky po celém světě svým nezapomenutelným fúzováním hudby. Kombinuje psychedelický rock, deep funk, synthpop, cosmic reggae a další žánry s bohatými a neuvěřitelně pestrými tradicemi anatolské a turecké lidové hudby. Jejich debutové album On (2018) rychle nasbíralo fanoušky po celém světě a o rok později získala kapela prestižní nominaci na cenu GRAMMY® v kategorii „Nejlepší světové album“ s druhým albem Gece (2019). Po dvou letech nahrávání během pandemie a vydání alb Âlem a Yol (2021) nahráli členové kapely Altın Gün nové, tentokrát živé album s názvem Aşk. Toto album ukazuje, že Altın Gün se vzdaluje od elektronického zvuku nahrávek z domova, které jsou plné syntezátorů, aby zachytil veškerou nakažlivou sílu a naléhavost slavných živých vystoupení kapely. Aşk (2023) tak znamená nový začátek pro kapelu, která je připravena opět vyrazit na světové turné. Deset inovativních skladeb na albu Aşk, nahrávaných pomocí vintage zařízení a technik, představuje vizionářské nové interpretace tradičních tureckých lidových písní a ukazuje, jak tyto starobylé písně jsou stále rozonantní a připravené k reinterpretaci. Altin Gün se ani zde nevzdávají anatolského folk-rockového zvuku 70. let, který charakterizoval jejich první dvě alba. Proslavení svými závratně hypnotickými živými vystoupeními, Altın Gün zazářili na hudebních pódiích celého světa, včetně vyprodaných koncertů na turné v Severní Americe, Evropě a Velké Británii, spolu s úžasnými vystoupeními na předních mezinárodních festivalech, jako jsou Coachella (USA), Lowlands (NL), Primavera Sound (SP), Fuji Rock (JP) a Iceland Airwaves (IS), abychom jmenovali jen několik“ „Altın Gün nás potěšil svými anatolskými zvuky a přenesl nás do dalších destinací, kde je pravděpodobně stejné teplo, jaké bylo cítit na tanečním parketu“- Grapevine IS. „Surová virtuosita, která okamžitě dostává publikum do varu.“ – 3voor12 vpro „Podobně jako Gorillaz, Altın Gün vytváří své nepravděpodobné hudební fúze pro radost z hudby, spíše než pro hodnotu umělecké tvorby“ – Pitchfork.

Tuto akci podporuje Liveurope. Liveurope je první celoevropská iniciativa podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa.

Wax Tailor v Palace Akropolis představí nové album „Fishing For Accidents

Ústřední myšlenkou tohoto alba je zachycení náhod, které jsou součástí každého tvůrčího procesu a jejich správné využití pro svůj umělecký záměr. Proto název „Fishing for accidents“ /Lov náhod. V tomto novém opusu Wax Tailor opět prozkoumává se svým samplerem svět vinylů a kinematografických odkazů. Po loňské temnější desce „The Shadow Of Their Suns“, ale ukazuje Wax Tailor svou jasnější a barevnější stránku své duše. Stejně jako v minulosti se i tentokrát obklopil elitními hosty ze světa hip hopu (Mick Jenkins, Mr. Lif, Kuf Knotz, Lojii, Napoleon Da Legend, Ill Conscious, Voice Monet, David Bars, Mattic), ale i indie rockové scény (Jennifer Charles, či Victoria Bigelow). O booklet se postarala Hanako Saïto (Kill Bill-Tarantino) Jedním okem upřeným do minulosti a druhým za obzor, Wax Tailor destiluje své umění zvukového anachronismu. Unikátní styl s prvky nostalgie z něj ostatně udělal jednoho z vůdců mezinárodní elektro hip hopové scény.

Se 7 studiovými alby, více než 800 koncerty po celém světě, řadou mezinárodních ocenění a prestižních ocenění spolupráce: Ghostface Killah (Wu Tang Clan), Del The Funky Homosapien (Gorillaz), Mark Lanegan, Mick Jenkins, Aloe Blacc, D-Smoke, Tricky, Sharon Jones, Lee Fields atd. francouzský nezávislý producent Wax Tailor potvrzuje svůj velký vliv na mezinárodní hip hopovou scénu, který trvá už více než 20 let.

Partnerem akce je Francouzský Institut.

Vstupenky:

7. června / 19:30 / Altin Gün – https://goout.net/cs/listky/alt-n-gun/bjas/

8. června / 19:30 / Wax Tailor – https://goout.net/cs/listky/wax-tailor/ultq/

reklama
reklama
reklama