Článek

ARTFÉR V PRAGOVKA GALLERY PODPOŘÍ SOUČASNÉ UMĚLCE

Neděle 13. srpna mezi 13 a 18 hodinou bude v Pragovka Gallery patřit prvnímu ArtFéru. ArtFér navazuje na tradiční ArtBazaar a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům originální umělecká díla, která si mohou zakoupit přímo od rezidentů Pragovky a dalších vybraných autorů a zároveň tak podpořit umělce mladé a střední generace. Na letním Artféru se jich představí více než dvě desítky.

„Letní ArtFér s podtitulem umění za peníze je akce pro milovníky umění, kteří si chtějí domů koupit originální umělecké dílo a zároveň nákupem podpořit přímo umělce. Není to klasická prodejní akce, ale spíše komunitní událost, kdy se návštěvníci mohou setkat s umělci v neformální atmosféře, výběr s nimi prodiskutovat nebo si domluvit návštěvu ateliéru. K účasti primárně oslovujeme umělce, kteří mají svůj ateliér v areálu Pragovky. Jejich výběr pak doplňujeme zajímavými osobnostmi mladé generace,“ doplňuje výkonný ředitel Pragovka Gallery Filip Zimovjan.

Připraven je i bohatý doprovodný program. Děti i dospělí si budou na výtvarném workshopu od 13 do 16 hodin moci vyzkoušet techniku linorytu a tisku na textil. V 16 hodin se na Pragovce objeví lovec, který zvířátkům raději pomáhá, než aby je lovil, a bude se snažit ulovit jednu pěkně vykutálenou princeznu v představení Pohádka z krosny z dílny Studia DAMÚZA. V rámci ArtFéru se budou návštěvníci moci stát součástí skupiny Urban Sketchers Prague a naskicovat si divadelní představení i různá zákoutí budovy E Factory.  Informační sraz skupiny je v 15 hodin.

Otevřena samozřejmě bude právě probíhající rezidentská výstava Excel v Pragovka Gallery. Představuje se na ní celkem 41 umělců, kteří mají v areálu Pragovky své ateliéry. Výstava není tematicky ani obsahově omezená, naopak vytváří přirozený obraz toho, co se každý den děje za dveřmi uměleckých ateliérů. Díla z výstavy Excel je možné také zakoupit.

Vstup na ArtFér a doprovodný program je zdarma. Více informací najdete ve FB události na www.pragovkagallery.cz.

Program ArtFéru v Pragovka Gallery:

13:00–18:00 prodej uměleckých děl (Karíma Al-Mukhtarová, Nela Bártová, Daria Dedok, Maiia Epova z hlinotéky, Hilda kolektiv, Petra Hudcová, Martina Chloupa, Sylvie Choisnel, Jakub Janovský, Tomáš Kofroň, Veronika Landa, Morafanka, Oldřich Navrátil, Zuzana Růžičková, Enisa Skoko, Ondřej Trnka, Pavel Trnka, Justýna Tuchorská, Tyformy, Daniela Vagašová, Dominika Vyskočilová, Kua Ya-Chu a další)

                                                              
13:00–16:00 výtvarná dílna linorytu a tisku na textil pro děti i dospělé
15:00–18:00 setkání a skicování s Urban Sketchers Prague
16:00 představení pro děti Pohádka z krosny z dílny Studia DAMÚZA


Více informací najdete na www.pragovkagallery.cz nebo na facebookovém profilu Pragovka Gallery. Galerie se nachází na adrese Kolbenova 923/34a, 190 00 Praha 9 – Vysočany.

reklama
reklama
reklama