Článek

ÄTNA V MEETFACTORY

Grimes se špetkou Björk, hrstkou MØ a kapkou Fever Ray. Před pár lety nás na slovinském MENTu naprosto odrovnal koncert německého dua ÄTNA. Zatímco Demian se noří do tvorby organických beatů na bicí, které procesuje jemnými efekty, Inéz pomocí svého pronikavého hlasu a několika synťáků slévá melodie jakoby lomené přes křišťálový hranol. Když se do jejich futuristických tónů zaposloucháte pozorněji, pohltí vás opojný sonický svět, který se vymyká všem konvencím a zdá se povědomý a zároveň jedinečný svým stylem i provedením. Hladce mísí art-pop, progresivní indietroniku, svěží a svižné rytmy a všudypřítomné vokály.

Za svůj debut Made By Desire, kterým otevřeli novou kapitolu německé popové historie, si vysloužili prestižní Anchor Award a na kontě mají kolaboraci se Solomunem, Martinem Kohlstedt anebo Meute. V minulých letech odehráli pražské festivaly Metronome a United Islands, v květnu premiérově představí svoji headline show ve smíchovské továrně. Ta je součástí evropského turné k jejich novému studiovému albu Push Life, které vyjde v dubnu.

Host:
★ Aiko
Zasněné tóny, neony, energické vystoupení a ojedinělá atmosféra. To je Aiko. Narozená v Moskvě, vyrůstající v Čechách a v současné době působící v Londýně, Aiko je zajímavou směsí kultur a vlivů. Po debutovém eponymním EP v roce 2020 vydala své první album Expiration Date a s ním pak živě vystoupila třeba na Szigetu, Waves Vienna a podpořila koncerty jmen jako je Tamino, Black Honey či Lauren Ruth Ward.

ÄTNA (DE) + Aiko (CZ)

4. května od 20 hodin

http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/atna-de

reklama
reklama
reklama