Článek

NOVÉ AUTOKINO LEDÁRNY NABÍDNE FILMOVÉ I KULINÁRNÍ ZÁŽITKY

Chybí vám filmové zážitky na opravdovém velkém plátně s kvalitním zvukem? Právě v těchto dnech otevírá své brány AutoKino LEDÁRNY, situované do prostoru bývalých ledáren v pražském Braníku. Prostor v těsném sousedství řeky Vltavy tak nově ožije filmovými projekcemi spojenými s gastronomickým zážitkem. Slavnostní otevření autokina, jehož provoz zaštítil Michal Hroza, místostarosta MČ Praha 4, se uskuteční ve čtvrtek 29. 4. ve 20:30. První pražské gastrokino nabídne i kulinární zážitky.

Na programu AutoKina Ledárny bude filmová klasika i novinky pro široké publikum, chybět ale nebudou ani vybrané artové lahůdky pro náročnější diváky. Ideou je vytvořit prostor pro všechny, kterým v současné době chybí kino i restaurace. Kromě kulturní náplně nabídne autokino i kulinární zážitky – menu zajišťuje vyhlášená podolská restaurace Rest, jejíž majitel Michal Kozlíček je iniciátorem celého projektu. Jak vůbec myšlenka na autokino vznikla? „Hledali jsme způsob, jak v současné době dostat naše čerstvé jídlo k lidem. Vymysleli jsme si kalamárový pop-up, protože kalamáry jsou specialita Restu a nehodí se k servírování do krabičky. Pak jsme si řekli, že by bylo skvělé spojit to s kinem, kam můžou lidi přijet na film a k tomu si koupit jídlo. S kinem už máme zkušenosti – vyzkoušeli jsme si butikové kino RestArt, a umíme to i se stánkovým prodejem – s naším stánkem jsme dokonce jsme vyhráli několik festivalů. Tyhle dvě linie se tak přirozeně protly v myšlence autokina,“ říká majitel restaurace Rest. „Našim cílem je dopřát lidem příjemný zážitek, v maximální možné míře gastronomicky kvalitní, při dodržení všech současných nařízení omezující provoz restaurací i kin,“ dodává Kozlíček. Restaurace Rest funguje v pražském Podolí už devět let a specializuje se na moderní evropskou kuchyni se zaměřením na mořské plody a ryby. „Kalamáry máme určitě nejlepší v Praze,“ říká Michal Kozlíček.

Provoz AutoKina Ledárny je možný díky laskavé záštitě Michala Hrozy, místostarosty městské části Praha 4 a díky iniciativě pana radního Jaroslava Mítha (ODS), který myšlenku autokina od začátku podporuje. „Opravdový filmový zážitek bude vždycky možný jen v kině a v současné době to považuji za dobrý nápad, jak oživit kulturu v naší městské části v situaci, kdy si na otevření běžných kin budeme bohužel muset ještě asi chvíli počkat,“ říká místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09).

Dramaturgii kina a technické zázemí zajišťuje tým distribuční společnosti Artcam Films. „Kultuře už dnes nezbývá, než být maximálně kreativní a hledat každý prostor, kde může přežít do nebe volající nekompetenci lidí, kteří rozhodují o její budoucnosti. Věříme, že lidé neztrácí chuť dívat se na filmy společně, i když by to mělo být přes sklo auta. Proto jsme rádi, že se podílíme na projektu, který umožňuje setkávat se a prožívat filmové novinky i klasiky v kolektivu. I když je to kolektiv na čtyřech kolech,“ říká ředitel Artcam Films Vít Schmarc.

Zahájení s Rebelem bez příčiny Zkušební projekce AutoKina probíhají už během dubna – ve čtvrtek 22. 4. ve 20:30 mohou diváci vidět oceňovaný dánský film Chlast, nominovaný na Oscara, o den později pak francouzské romantické drama Portrét dívky v plamenech. Oficiálním zahajovacím filmem nového autokina bude ve čtvrtek 29. 4. ve 20:30 legendární hollywoodský snímek Rebel bez příčiny. Dnes už kultovní snímek, ve kterém někdejší herecký idol James Dean ztvárnil svou typickou roli mladého rozervaného hrdiny, se jako jeden z prvních filmů zaměřil na svět problematické dospívající mládeže, která nemůže najít kvůli chybějícímu zázemí své místo ve světě kolem. Vedle životní role Jamese Deana si tu připomeneme i neméně slavnou a půvabnou Natalii Wood v postavě Judy. Film natočil v roce 1955 režisér Nicholas Ray. Promítat se bude v původním anglickém znění s českými titulky. V pátek 30. 4. ovládne autokino dokumentární balada Země medu, nominovaná na dva Oscary. Poetický snímek o vztahu člověka a přírody se odehrává v úchvatném prostředí makedonských hor, jejichž malebnost vynikne právě na velkém plátně. Program na květen bude zveřejněn v nejbližších dnech.

V gastro nabídce AutoKina se návštěvníci mohou těšit například na kalamáry na grilu, různé druhy burgerů včetně vegetariánské varianty. Široká nabídka rozlévaných nápojů zahrnuje nealko, kvalitní víno, ale i točené pivo a koktejly. Po projekci mohou řidiči využít odvoz se službou Rychlá želva za zvýhodněnou cenu.

V místě jsou k dispozici mobilní toalety. Provoz celého autokina probíhá v souladu s hygienickými nařízeními. Kapacita kina se je až 75 vozů, v případě uvolnění anticovidových restrikcí plánují pořadatelé rozšířit autokino i o sekci pro sedící diváky. Promítat se bude vždy ve čtvrtek a v pátek.
Program kina a menu kinorestaurace najdete na webu autokinoledarny.cz, kde můžete také koupit vstupenky. Ty jsou k zakoupení na webu Ticket Portal, anebo přímo na místě. Vstupné se platí za celé auto (počet osob v autě se řídí dle aktuálních nařízení vlády v souvislosti s opatřeními proti šíření koronaviru). První květnový týden se promítá od 20:30, další týdny od 21:00 hodin.

Autokino se řídí vnitřními předpisy v rámci prevence onemocnění Covid 19, které zahrnují například tato opatření: – Návštěvníci jsou po celou dobu projekce ve svém voze v počtu max. 2. – Návštěvníci mají zakázáno opouštět své vozy, kromě nutného použití toalety. – Toalety jsou dezinfikovány polymerovou dezinfekcí po každém použití. – Zaměstnanci mají vlastní clean point – vlastní dezinfekční stanoviště, po celou dobu akce používají respirátory a jednorázové rukavice. – Občerstvení probíhá pouze formou delivery – návštěvníci si mohou objednat dovoz přímo do vozu s platbou pouze bezkontaktně – online. Nedodržovaní hygienických pravidel, zejména vystupování z vozu a otevírání okének nebo nerespektování pokynů zaměstnanců autokina může vést k vykázání z areálu. Kompletní seznam opatření je uveden na webových stránkách kina.

autokinoledarny.cz

reklama
reklama
reklama