Článek Soutěž

BALADA O BÍLÉ KRÁVĚ V KINECH OD 3. ÚNORA

Íránské drama o hledání spravedlnosti

Poté, co se s úspěchem představil na festivalu Íránci 2022, vstoupí do českých kin íránský snímek  BALADA O BÍLÉ KRÁVĚ.  Světovou premiéru měl film v hlavní soutěži MFF Berlinale, v Česku se poprvé představil na MFF Karlovy Vary. Napsala a natočila ho dvojice autorů: Behtash Sanaeeha a Maryam Moghaddam – ta je také představitelkou hlavní role.

Strhující příběh mladé vdovy, která se snaží dosáhnout spravedlnosti pro svého neprávem odsouzeného manžela, sklidil už na Berlinale nadšené ohlasy. Kritici hovořili o „pohlcujícím dramatu“, skvělých hereckých výkonech i působivé kameře. Drama antických rozměrů připomene nejlepší tradici íránské kinematografie, tak jak ji známe například z filmů Asghara Farhadiho.

Balada o bílé krávě vypráví o mladé vdově Mině, jejíž život se obrátí vzhůru nohama poté, co se dozví, že její manžel Babak nespáchal zločin, za který byl odsouzen a popraven. Úřady se za chybu omluví, vdově slíbí finanční odškodnění a tím pro ně záležitost končí. Ne tak pro Minu, která kvůli sobě i své malé dcerce zahájí tichý boj s cynickým systémem a požaduje veřejnou omluvu. Ve chvíli, kdy jí docházejí peníze, zaklepe jí na dveře cizinec Reza s tím, že přišel splatit dluh, který měl vůči jejímu manželovi. Mina je zpočátku ostražitá, ale postupně nechá Rezu vplout do svého života, aniž by věděla o tajemství, které je spojuje…

INFO: Balada o bílé krávě | Artcam Films

Pro diváky, kteří z jakéhokoliv důvodu nemohou či nechtějí zamířit do kin, bude film k vidění také ve videotékách DAFilms a Aerovod, a to hned od data kinopremiéry!

Soutěž

V úterý 1.2. můžete soutěžit o dvě vstupenky na premiéru filmu.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama