Článek Soutěž

BARDZO FAJNÝ FESTIVAL

Dokonalé tělo a nástrahy sociálních sítí: nový polský film Sweat se představí v Bardzo fajných letních kinech premiérově v Praze a Brně

Bardzo fajný festival pokračuje v současných tématech a na dvou pozdně letních projekcích v Praze a v Brně představí oceňovaný film Sweat (Pot) režiséra Magnuse von Horna. První projekce oživila ve čtvrtek 26. srpna program Scalního letňáku v brněnském Místodržitelském paláci a na druhou zvou organizátorky první školní den ve středu 1. září do pražské Klubovny v Dejvicích. 

Mít dokonalé tělo a tisíce sledujících. Sen nebo noční můra? Film natočený v polsko-švédské koprodukci vypráví o úspěšné polské trenérce fitnessu a populární influencerce, která je na povrchu instagramově dokonalá, uvnitř ale křehká, osamocená a toužící po skutečném životě bez filtru. Když se ale začne své komunitě zpovídat ze svých pochybností, má problém, to se totiž v růžovém světě celebrit nenosí. Hlavní roli excelentně ztvárnila polská herečka Magdalena Koleśnik.

Film přináší řadu současných témat a problémů k diskuzi – tvrdou realitu negativního vlivu sociálních sítí, sebepřijetí, hranice mezi osobním a veřejným, stalking, vztahy v rodině i sexuální násilí.

Na diváky čeká předfilm – krátkometrážní animovaný film režisérky Yelizavety Pysmak Já a moje tlustá prdel o vztahu k vlastnímu tělu z mezinárodního festivalu krátkých filmů Žubroffka 2021.

Po pražské projekci zvou organizátorky na debatu, pozvání přijala Zorya Blue, Polka dlouhodobě žijící v Praze, tvůrkyně podcastu o sexualitě a těle bez tabu Przy zapalonym świetle, tanečnice a lektorka burlesky.

Před projekcí se diváci budou moci občerstvit polskými pochutinami. Pražské pohoštění bude tentokrát v režii Tomasze, který přichystá tradiční pierogi, vegetariánské i veganské varianty tradiční zapiekanki a citronovou bábovku.

Organizátorem akce je spolek Popular z. s. který pořádá Bardzo fajný festival polské kultury od roku 2013. Akce byla podpořena z prostředků Česko-polského fóra Ministerstva zahraničních věcí České republiky.


Datum, místo  a program

Středa 1. září 2021
Praha – Kulturní centrum Klubovna, Generála Píky, Praha 6

19.00 delikatesy od Tomasze
20.30 úvod a krátký film Já a moje tlustá prdel
20.45 projekce filmu Pot v pražské premiéře!
22.30 diskuze po filmu

Vstupenky
Praha – Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na Goout.cz nebo na místě.
Jednotné vstupné: 50 Kč.
https://goout.net/cs/

Organizátor akce a covid

Pro vstup na akci je povinností se prokázat negativním antigenním testem na covid-19 nebo očkováním či potvrzením o prodělané nemoci. Organizátoři prosí o dodržení aktuálních opatření.

Další informace, odkazy


FB: www.facebook.com/events/121622416804780

WEB: https://bardzofajny.cz/

Instagram: https://www.instagram.com/bardzofajnyfestival/

Soutěž

V úterý 31.8. můžete soutěžit o dva vstupy na projekci filmu Sweat (Pot) + ochutnávku polských delikates.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919, cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama