Článek

BENEFICE PRO UKRAJINU 27.2.

Chceme na východní frontě klid

Podtvrzí a Čítárna Unijazz organizují v neděli 27. února velký benefiční koncert Kulturní infuze v Lucerna music bar na podporu Ukrajiny. Veškerý výdělek poputuje na konto Červeného kříže. Vystoupí Ventolin, Bert & Friends, Madhouse Express, Vepřové komety, Adrian T. Bell a Marcel Gidote´s Holy Crab.

Jako jedni z mnoha zástupců kulturní pražské scény jsme se i my rozhodli reagovat na agresi Vladimíra Putina vůči suverenitě Ukrajiny jedinou praktickou cestou, kterou můžeme.

Na neděli 27. února od 17:00 organizuje spolek Podtvrzí a Čítárna Unijazz velký benefiční koncert na podporu Ukrajiny v Lucerna Music Bar. Bez nároku na honorář přislíbily svou účast kapely Ventolin, Bert & Friends, Madhouse Express, Vepřové komety, Adrian T. Bell a Marcel Gidotes Holy Crab. Celý výdělek z akce poputuje na transparentní účet Červeného kříže, který jistě spolehlivě finanční prostředky doručí do míst, kde jsou v současné situaci nejvíce potřebné. Doufáme, že tímto malým činem alespoň trochu pomůžeme lidem na Ukrajině nejen skrze finanční podporu, díky které je humanitární pomoc možná, ale případně také skrze zvýšení povědomí o graviditě a naléhavosti současné situace.  Je tedy automatické, že touto akcí postup a chování Vladimira Putina kategoricky odmítáme a držíme se i nadále víry, že se mezinárodní společenství navzdory svým neshodám a individuálním zájmům spojí. Tato forma agrese a absolutní ignorace vůči svrchované suverenitě národního státu je v 21. století nepřijatelná.

Současně jsme rádi, že i naši ostatní kolegové z kulturního a neziskového sektoru organizují akce odmítající agresi a rozpoutání války Vladimírem Putinem. V suverenitě je síla a je zásadní demonstrovat, že občanská společnost po celém světě umí prokázat sílu a morální integritu (nejen) v případě nejvyšší nouze. Chceme na východní frontě klid.

https://www.facebook.com/events/483525633245843/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22page%22%7D]%7D

reklama
reklama
reklama