Rozhovor Soutěž

BLOOD RED SHOES ZAHRAJÍ VE FUTURU

Blood Red Shoes se vrací do Prahy s novou deskou Ghosts On Tape, která vyšla letos v lednu. Představí ji v pátek 5.8.2022 ve Futuru.

Blood Red Shoes mají napilno. Po letech strávených na opačných stranách Atlantiku je světové události znovu svedly dohromady, což se stalo nejplodnějším obdobím jejich sedmnáctileté spolupráce.

„Už je to hodně dlouho, co jsme oba žili ve stejném městě,“ vysvětluje Steven. „Chci říct, že tohle album jsme vlastně napsali v Los Angeles u Laury, pak jsme přijeli do Británie, abychom ho nahráli… a pak se všechno zbláznilo,“ komentuje Steven začátek covidového období.

Album GHOSTS ON TAPE, napsané a nahrané ještě před jejich posledním EP, je pro kapelu obrovským skokem do nového terénu. Hudebně i emocionálně jde o jejich nejvyzrálejší dílo. Hudebně nezanechává téměř žádné stopy po jejich dřívějším já.

„Tohle album je vlastně o tom, že jsme se prosadili jako náš vlastní ostrůvek,“ prohlašuje Steven. „Celou naši kariéru jsme si vybudovali na tom, že nám někdo říkal, co nejsme, že nás odmítají, že nezapadáme, a tohle album je o tom, že se záměrně snažíme prosadit všechnu naši podivnost a zdůraznit všechny věci, které nás dělají jinými.“ Mnoho písní na desce je posedlých skutečnými kriminálními případy a podcasty o vraždách, a tak se v nich objevuje temná psychika těch, kteří jsou na vrcholu outsiderství: sériových vrahů. GHOSTS ON TAPE vykreslují obraz temného a znepokojivého světa, počínaje apokalyptickým, disharmonickým klavírním eposem COMPLY, přes Tears For Fears poplatnou MORBID FASCINATION a konče FOUR TWO SEVEN, strašidelným a osobním pohledem na akt držení se bolesti z rozpadlého vztahu, protože bolest je jediný střípek, který vám zbyl. Je to zvuk jednotného a sebevědomého dua, které přesně ví, kdo je, i když to širší svět moc nechápe. Zvuk dvou lidí, kteří spolu strávili celý svůj dospělý život tvorbou hudby a kteří více než kdy jindy nacházejí nové cesty pro svou kreativitu.

„V konečném důsledku je tohle album pozvánkou,“ vysvětluje Steven. „Je to naše vyjádření, že tohle je náš svět, tohle jsou naše nejtemnější myšlenky a pocity – naše přízraky – zachycené na kazetě. Jste vítáni, abyste se k nám připojili. Přijďte a přijměte to zvláštní.“

Vstupenky na webu Futurum Music Baru a GoOut.cz https://futurum.musicbar.cz/program/blood-red-shoes-uk/

Rozhovor

5.8.2022 15:40

S kapelou Blood Red Shoes si na Radiu 1 budeme povídat v den jejich pražského koncertu ve Futuru, v pátek 5.8.2022 v 15:40.

Soutěž

V úterý 2.8. a ve středu 3.8. budeme ve vysílání Radia 1 soutěžit o dvě vstupenky na koncert Blood Red Shoes, který proběhne v pátek 5.8.2022 ve Futurum Music Baru.

 

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama