Článek Rozhovor Soutěž

BOOK THE FILM – AMATÉRSKÁ FILMOVÁ TVORBA V KNIHOVNĚ

Městská knihovna v Praze ve spolupráci s Kavárnou Liberál letos pořádá 7. ročník festivalu Book the Film (20. – 21. října 2023). Soutěžní filmová přehlídka propojuje film s literaturou. Hlavní část programu se odehrává v knihovně. Slovo Book můžeme chápat také v dvojsmyslu jako „rezervovat“.

„Rezervujte si svůj čas jako diváci, ale také prostor jako filmaři, a přijďte objevovat smysl a jedinečnost krátkého hraného filmu,“ vyzývá zakladatelka festivalu Jaroslava Dvorská.

Book the Film se snaží zachovat komunitní decorum, není pouze o promítání filmů, ale také o vzájemném potkávání amatérských a studentských filmařů. Tak jako téměř každý rok, letos opět zahájíme festival v sále Kavárny Liberál na Praze 7.

V pátek 20. října 2023 od 19:00 do 22:00 tam bude probíhat pestrý doprovodný program. Pozvali jsme dva významné hosty. Spisovatelku Kateřinu Tučkovou, která za svůj rozsáhlý román Bílá Voda obdržela v minulém roce Státní cenu za literaturu. Na tomto večeru bude číst a diskutovat právě o tomto díle. A druhým hostem je jeden z nejúspěšnějších německých filmařů Oskar Georg Siebert. Za svou činnost v neprofesionálním filmu získal mnoho cen po celém světě. Čeká nás tedy literárně-filmový program přesně v duchu názvu festivalu. A navíc čtení Kateřiny Tučkové bude doprovázeno krátkou projekcí, a promítání snímků Oskara Georga Sieberta bude zakončeno přečtením ukázky z jeho poslední knihy Nežádoucí, která vyšla nedávno v českém vydání. A ještě jedna drobnost: Oskar Siebert mluví výborně česky, nebude tedy třeba tlumočit.

Druhý den 21. října 2023 se přemístíme do Ústřední knihovny MKP, kde v Malém sále  od 16:00 do 22:00 poběží projekce soutěžních bloků amatérské a studentské krátkometrážní hrané tvorby zakončené vyhlášením vítězných snímků a předáním ceny Book the Film Award.

Co si můžete představit pod názvy jednotlivých bloků?
Hned v úvodní projekci budou na programu Oddychovky. Sympatický blok přinese spoustu zábavy v podobě grotesek, fan-fikce, ale také nebude chybět jedna pohádka. Dále budou následovat Filmová dramata, která přinesou trošku vážnější témata. Artovky ve svých příbězích nabídnou umělecký pohled na všední i nevšední situace. Napínáčky vygradují nosnou dávkou napětí a téměř plynule naváže druhá část Oddychovek, která si libuje v ještě peprnějším humoru, ironii, ale také v dvojsmyslech.

Těšíme se, že najdete cestu do Kavárny Liberál a do Městské knihovny v Praze a prožijete s námi dva báječné dny. 

Sledujte nás také na webu a sociálních sítích:
www.mlp.cz/bookthefilm
Fb: www.facebook.com/groups/bookthefilm
Událost: https://www.facebook.com/events/644931957590377

Rozhovor

16.10.2023 17:00

Na rozhovor dorazí v pondělí 16. října v 17:00 Josef Straka, jeden z organizátorů festivalu.

Soutěž

V úterý 17.10. můžete soutěžit o dva celodenní vstupy na 21.10. do Městské knihovny v Praze.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama