Článek Soutěž

BUTCHER BROWN VYSTOUPÍ V PRAZE

Pondělí 11. 10.  Palác Akropolis / 19:30

Mix kláves, saxofonu a kytary řadí skupinu do jazzu, její zvuk obohacuje funk, hip-hop i R&B. Před pandemií si ji jako předkapelu vybral světoznámý saxofonista Kamasi Washington, kritika její zvuk popisuje jako „hip-hop Mahavishnu“.

Na samém počátku byla pro členy Butcher Brown společnou inspirací hudba Weather Report a dalších skupin. Sestava vznikla roku 2009 v Richmondu, Virginii. Z volného společenství jamujících muzikantů vykrystalizoval styl se silnými melodiemi i funkovými rytmy. Do výsledku se otisklo i místo zrodu: z Richmondu pochází například D’Angelo, který patří spolu se zpěvačkou Erykah Badu i průkopníkům neo-soulu.

Richmond, ležící 600 km jižně od New Yorku, se chlubí bohatou historii černošské kultury. Přestože tu žije jen čtvrt milionu obyvatel, funguje tu intenzivní hudební scéna. K vrcholným nahrávkám Butcher Brown patří album Camden Session (2018), které vzniklo v londýnském studiu Marka Ronsona, známého ze spolupráce se zpěvačkou Amy Winehouse. O rok později vychází EP Afrokuti, věnované legendárnímu průkopníkovi afrobeatu Fela Kutimu. Zatím poslední, v pořadí už osmou desku #KingButch natočili Butcher Brown na domácí půdě v Richmondu, výsledek je vrcholem dosavadní dvanáctileté dráhy. Mimochodem, obálka je dílem legendárního výtvarníka Lou Beache, který je i autorem obalu slavného LP Heavy Weather skupiny Weather Report.

https://www.facebook.com/events/909166996346812

Ceny: do 10. 10. 2021 sezení / seated 500,- CZK, stání / standing 350,- CZK

Info a vstupenky tady.

Soutěž

V pondělí 11.10. můžete soutěžit o dva vstupy na koncert.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama