Rozhovor

CENA OLGY HAVLOVÉ 2022

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové letos již po osmadvacáté udělí Cenu Olgy Havlové. Prestižní ocenění získá osobnost, která navzdory svému zdravotnímu handicapu pomáhá druhým. Cenu poprvé vyhlásila paní Olga v roce 1995 s cílem ocenit lidi se zdravotním znevýhodněním, kteří i přes svůj handicap pomáhají druhým, a jsou tak inspirací k překonávání překážek pro ostatní. Olga Havlová se zúčastnila pouze prvního ročníku a po jejím odchodu se Cena stala i vzpomínkou na osobnost, která se vždy zastávala práv ohrožených občanů. Od roku 2017 uděluje VDV v rámci Ceny Olgy Havlové také Cenu veřejnosti, o jejímž držiteli lze hlasovat online. I letošní ročník veřejnosti nabízí tuto možnost.

Od 1. února do 10. dubna mohl kdokoliv nominovat kandidáta na Cenu Olgy Havlové 2022. Po uzavření nominací se sešla porota pověřená správní radou nadace a vybrala laureáta. Zároveň porota rozhodla o užším výběru kandidátů (3 osoby) na Cenu veřejnosti, o jejímž držiteli pak může hlasovat kdokoliv online do 15. května. V pondělí 23. května se uskuteční v kulturním centru Vzlet slavnostní udílení Ceny Olgy Havlové a Ceny veřejnosti.

https://www.vdv.cz/projekty/cena-olgy-havlove/

Rozhovor

27.4.2022 14:00

O Cenách Olgy Havlové a činnostech Nadace Olgy Havlové si na Radiu 1 budeme povídat s jejich ředitelkou Monikou Granjou.

reklama
reklama
reklama