Článek Rozhovor

CHECK IT NA VÝSTAVIŠTI

Čeká nás již třetí série letních openair koncertů Check it na Výstavišti, která se opět zaměří především na nadějné začínající české umělce.

Během čtyř měsíců, od června do září, vám nabídneme šest pohodových koncertů nejrůznějších žánrů. Vezměte přátele nebo rodinu a poslechněte si skvělou hudbu na čerstvém vzduchu. Koncerty se konají na konci Bruselské cesty vedle Skateplazy přímo u bistra SHELTER cafe, kde si můžete dát osvěžující letní alko i nealko drinky.

Vstup na koncerty je zdarma.

https://navystavisti.cz/udalosti/check-it-3/?termin=397&program=154

Třetí sérii Check it zahájí 12. června něžná zpěvačka Máří, která v loňském roce vydala debutové album Léto znovu přijde. Tato deska kombinuje zvuky kytar, syntů, elektra a popu s ruchy pražských ulic. Autorské texty jsou výpovědí mladé dívky, která díky autentickému projevu dokáže posluchače vtáhnout do světa dospívání a večerního města. Spoluautorem je multiinstrumentalista a skladatel Šimon Keller. S kapelou mají za sebou koncerty např. s post-hudbou, Amelií Siba, kapelami I Love You Honey Bunny, Hello Marcel a Viah, se Zapomělsem, Waterbased (SK), Tess Parks (CAN) nebo skupinami Gengahr (UK) nebo The Vices (NL). O Máří jste se mohli několikrát dočíst v časopisu Headliner. Letos se stala vítězkou hudební ankety Startér Radia Wave.

https://navystavisti.cz/udalosti/check-it-na-vystavisti-mari/?termin=403&program=154

Druhý červnový koncert bude patřit kapele Fumar Mata.

Vycházející pražská formace Fumar Mata okouzlujícím charismatem s atmosférou nezvratně připomínající vibe The Brian Jonestown Massacre láká do předních řad generaci nových nadšenců, jimž otevírá svět neo-psychedelie. Byla založena ve sklepě pražské kavárny Spoko, kam se adolescenti uchýlili před pandemií a odkud vycházely tóny táhlých melodií rozladěné jolany. Z vinohradského sklepa se čím dál častěji přesouvali do nechvalně známých pražských klubů a barů, kam si je přicházelo poslechnout čím dál víc lidí. 26. června si jejich hudbu můžete poslechnout i vy.

https://navystavisti.cz/udalosti/check-it-na-vystavisti-fumar-mata/?termin=404&program=154

V předsváteční středu dorazí na Skateplazu pražská kapela Harr.

3. července rozezní Skateplazu kapela Harr, v jejíž hudbě se prolínají masivní kytarové plochy a vokály s nezastavitelnou groovy rytmikou a tvoří tak unikátní melancholickou jízdu ozvěn. Na české hudební scéně nejsou úplnými nováčky. Můžete je znát z jiných kapel, projektů nebo i kaváren. Do jedné takové, ve které praží kávu Vlad Uskov, známý z kapely February, chodil rád Vutus, který si už dlouho schovával písničky do šuplíku a rozhodl se s nimi vyjít do světa. Další šťastná náhoda, setkání Vutuse s Vojtou Pejšou z Manon Meurt ve výtahu, přivedla do kapely dalšího člena. Čtveřici doplnil bubeník Tonda Procházka, jenž se s Vojtou zná z bývalé kapely Amelie Siba a v současné době je na nezávislé scéně aktivní především se skupinou teepee.

https://navystavisti.cz/udalosti/check-it-na-vystavisti-harr/?termin=406&program=154

Hudba Moře dní zalije Skateplazu 17. července.

Písničky (nejen) o lásce a příbězích, které k ní vedou. Nová ostravská kapela v čele s Marcynem Hamplem a Lukášem Lukášem, vystavěná na základech psychedelie a popového písničkářství, inspirovaná seriálem Twin Peaks a čerpající z vlivů v podobě Deža Ursinyho, skupiny Buty, kanadského písničkáře Mac DeMarca nebo kapely The Brian Jonestown Massacre. Sestavu doplňují kytarista Marek Slonina, basistka Kristýna Krompolcová, klávesista Kubo Hajduch a bubeník Petr Novák. Charakterizuje je okázalá vážnost s nadhledem a styl nevyhýbajícího se stroje s nevyzpytatelnou povahou. Časopisem Headliner byli zařazeni mezi 50 nadějí české hudby a označeni za objev nezávislé scény.

https://navystavisti.cz/udalosti/check-it-na-vystavisti-more-dni/?termin=407&program=154

14. srpna dorazí na předposlední koncert ze série Check it na Výstavišti ELMA.

ELMA je umělecký pseudonym mladé songwriterky a zpěvačky Elišky Markové z malé vesnice u Chlumce nad Cidlinou, která v současné době bydlí ve Velké Británii. Pod svým uměleckým jménem působí od roku 2022, kdy debutovala ípíčkem Roller Coaster, jež obsahuje čtyři singly. Loni na něj navázala dvěma singly. Jedním z nich, písničkou When Will It End, která pitvá směsici pocitů, co zbydou po zlomeném srdci, zaujala i ve Startéru Rádia Wave. V textech ELMA vůbec čerpá ze svých osobních prožitků, zkušeností a emocí. Ale jak sama říká, nejlepší texty, které napsala, jsou ty, o nichž nepřemýšlela, ale které „přišly k ní“. A jejímu upřímnému, otevřenému a v něčem křehkému projevu to sluší. Zkrátka, od téhle talentované hudebnice se ještě můžeme dočkat hodně zajímavé muziky. Třeba už letos na jaře, kdy hodná vydat nový singl Dress Me Up.

https://navystavisti.cz/udalosti/check-it-na-vystavisti-elma/?termin=408&program=154

S létem a třetí sérií koncertů talentovaných umělců Check it na Výstavišti se rozloučíme 4. září dvojkoncertem. Zazpívá nadějná hvězda Kaya a DJ pultu se ujme OIEE.

Mladičká Kaya se stala nejmladší českou a slovenskou interpretkou umístěnou na obří billboardovou plochu na Times Square v New Yorku a vy ji můžete vidět u nás na Výstavišti. OIEE je barevný elektronický sólový projekt muzikanta Bence Kocsise zahájený v roce 2019. Bence je známé jméno maďarské undergroundové hudební scény.

https://navystavisti.cz/udalosti/check-it-na-vystavisti-kaya-oiee

Rozhovor

4.6.2024 17:00

O Check It na Výstavišti si budeme povídat v úterý 4.6. od 17 hodin, do studia Radia1 dorazí dramaturgyně Bára Šubrtová.

reklama
reklama
reklama