Článek

CHRISTIAN LÖFFLER NA KŘIŽÍKOVĚ FONTÁNĚ

Christian Löffler- 7.5., KŘIŽÍKOVA FONTÁNA • VÝSTAVIŠTĚ, PRAHA 

Německý producent, hudebník a výtvarník Christian Löffler se vrací do Prahy se sólovým audiovizuální vystoupením, ve které propojí elektronickou hudbu se světelnými efekty pražské Křižíkovy fontány. Christian vyniká v elektronických žánrech (převážně deep house) s využitím prvků jazu, indie rocku a vážné hudby.

Umění Christiana Löfflera je silně inspirováno přírodou a jeho životem. Žije a tvoří na vzdáleném poloostrově Darss na severovýchodě Německa, kde mu jeho ateliér ve srubu obklopeném divokou přírodou s výhledem na Baltské moře poskytuje samotu, klid a inspiraci. Vliv tohoto prostředí lze cítit a doslova slyšet na albu “Mare“, které vychází z terénních nahrávek v bezprostřední blízkosti ateliéru. Naopak album “Gral (Prologue)“ vznikalo na cestách v době, kdy byl Christian neustále na turné. Album tak přirovnává ke svému cestovnímu deníku.

Po svém debutovém albu “A Forest“ z roku 2012 vydal Löffler jmenovaná alba “Mare“ a “Graal (Prologue)“. Následovalo album “Lys“ a v roce 2021 „Parallels“, ve kterém vdechl nový život klasickým skladbám. Přepracováním skladeb klasiků jako jsou Beethoven, Wagner a Bach, zve Christian širokou veřejnost k objevování bohatého dědictví klasické hudby.

Christian Löffler je oblíbený pro svou upřímnou a poctivou hudbu, soustředící se jen na to podstatné. Jeho kreativita se promítá nejen do hudební, ale také do výtvarné tvorby. Oba světy propojuje na obalech svých alb a ve svých videoklipech.

https://tix.to/ChristianLofflerPrague

reklama
reklama
reklama