Článek Soutěž

CIRK LA PUTYKA UVEDE PŘEDSTAVENÍ O KAFKOVI

Cirk La Putyka uvede nové představení K. Diváky přenese do absurdního vesmíru Franze Kafky

Od 3. října se v divadle Jatka78 budou cirkusoví fanoušci moci vydat na halucinačně-komiksový výlet do světa Franze Kafky. Pro premiéru nové inscenace s názvem K byl osloven Daniel Gulko, francouzský režisér, který je s Cirkem La Putyka v přátelském i pracovním kontaktu už řadu let. Gulko si pro svou novou show vybral téma osobnosti Franze Kafky u příležitosti letošního 140. výročí jeho narození a blížícího se 100. výročí jeho úmrtí. 

“Vždycky jsem si přál vytvořit projekt spojený s Kafkou. Nechtěli jsme ale vytvořit pouhé divadelní provedení jeho příběhů. Ty příběhy jsme vzali, převedli je do současnosti a využili k tomu obrazy a vztahy z Kafkových děl,” popisuje Daniel Gulko. 

Vzniklo tak veselé a divoké představení volně inspirované Kafkovým světem povídek a románů jako Proces, Proměna, Zámek, Zpráva pro jistou akademii, Umělec v hladovění a Zpěvačka Josefína aneb Myší národ. Spojují se v něm estetické prvky Kafkovy doby a současného světa, které vytváří nový nestabilní svět, prosycený nelaskavostí a zákazy, ale zahalený zdvořilostí a absurditou naděje. 

“Klademe důraz na absurditu a humor Kafkových příběhů a na transformační aspekt – věci nejsou tak, jak se zdají být, všechno se může velmi rychle změnit. A to je vlastně pravdivé i v běžném životě. Svět se mění a Kafkovy postavy proplouvají tímto světem. Bude to závratné, hříšné a dechberoucí,” doplňuje Gulko. 

V představení nebudou chybět cirkusové disciplíny, jako jsou vzdušná akrobacie, pozemní akrobacie, cyr wheel, žonglování, perská tyč nebo iluzivní prvky, ale také všelijaké zvířecí masky nebo létající klavír na jevišti.

Inscenace K se letos v divadle Jatka78 v pražské Holešovické tržnici odehraje ve dvou blocích – od 3. do 8. října a od 14. do 19. listopadu. Více informací a vstupenky naleznete na https://www.laputyka.cz/cs/inscenace/k

Kromě projektu K chystá soubor do konce roku ještě druhou premiéru, tentokrát v režii principála souboru Rosti Nováka ml. Představení R.I.E., neboli Rest in Euphoria, nabídne podívanou na pomezí kabaretu, dekadence, vzrušení, hudby, rytmu a pohybu. K vidění bude od 7. do 31. prosince. 

Vstupenky na všechna představení souboru Cirk La Putyka jsou v prodeji v síti GoOut

Soutěž

Ve čtvrtek 2.11. můžete soutěžit o dva vstupy na představení.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama