Rozhovor

ČLOVĚK V TÍSNÍ: SOS UKRAJINA 2022–2024

Pomáháme od začátku invaze na celém území Ukrajiny, kde dnes pracuje víc než 500 našich kolegů. Doručujeme s partnerskými organizacemi vodu a potravinové balíčky poblíž frontových linií, opravujeme domy, pomáháme vnitřním uprchlíkům v kolektivních centrech na západě země. Podporujeme ale také nezávislá média nebo pomáháme dokumentovat válečné zločiny. V Česku se zaměřujeme na ty, kteří nemají dostatek zdrojů, nemohou pracovat, mají problémy se zdravím nebo o někoho pečují. Během dvou let od ruské invaze pomohli naši pracovníci víc než dvěma milionům Ukrajinců a Ukrajinek za téměř 4,7 miliard korun od víc než půl milionu malých i velkých dárců.  

„Pro nás v Člověku v tísni obrovská solidarita a neuvěřitelný objem příspěvků, které nám dárci svěřili, abychom pomáhali, představuje zásadní závazek. Pokračujeme a jsme připraveni pokračovat tak dlouho, jak to bude potřeba,“ říká Šimon Pánek, ředitel společnosti Člověk v tísni.  

Na Ukrajině chceme dál poskytovat humanitární pomoc podle vývoje situace a potřeb, spolupracovat s místními, podporovat nezávislá média, ale také pečovat o duševní zdraví a odolnost lidí. v Česku se vedle stávající práce zaměříme na prevenci pracovního vykořisťování a pomoc mladým. Více o dalších plánech čtěte v souhrnném přehledu na clovekvtisni.cz/ukrajina. 

v sobotu na shromáždění Společně za Ukrajinu na Staroměstské náměstí od 16:00, které pořádáme s dalšími nevládními organizacemi. Vystoupí prezident Pavel, videopozdrav pošle ukrajinský prezident intelektuál Timothy G. Ash. Víc informací najdete zde

Rozhovor

23.2.2024 17:00

Na Radiu 1 si budeme povídat s Šimonem Pánkem, spoluzakladatelem a výkonným ředitelem společnosti Člověk v tísni,

reklama
reklama
reklama