Článek Rozhovor Soutěž

FESTIVAL 4+4 DNY V POHYBU SE VRACÍ DO STRAŠNIC

Mezinárodní festival současného umění 4+4 dny v pohybu se vrací do prostor Nové strašnické školy v Praze, v letošním roce již ve dnech 9. – 26. září. Program bude probíhat také ve vršovickém Vzletu.

Na návštěvníky 26. ročníku čeká výstava současného umění, divadlo, workshopy, festivalová škola arts managementu, diskuze, představení pro děti, soubory z České republiky i zahraničí a mnoho dalšího. Program bude probíhat také ve vršovickém Vzletu.

Vstup na výstavu a většinu představení a koncertů je zdarma. Sledujte, prosíme, informace u jednotlivých událostí na webu ctyridny.cz.

„Festival vždy oživoval unikátní prostory jako byl třeba Desfourský palác, kanalizační čistírna v Bubenči, tovární haly ČKD Karlín a mnoho dalších. Vzhledem k loňskému roku, kdy jsme museli festival zkrátit na tři dny, jsme nevyužili celý potenciál místa. Těšit se můžete na dosud neodhalená zákoutí secesní budovy. Téma uvedené otázkou Reality do you need me? se stane hlavním klíčem pro dvě desítky kurátorů a přes šedesát umělců, kteří vytvoří pro bývalou základní školu rozsáhlou výstavu. Předmětem zkoumání bude právě realita, její podoby a možnosti uchopení a rovněž jakým způsobem ji zprostředkovávají sociální sítě a média,” říká jedna z organizátorek a kurátorek festivalu, Denisa Václavová. 

Festival zahájí vernisáž výstavy současného umění v Nové strašnické škole 9. září. Letošními kurátory jsou Eva Jiřička, Lenka Sýkorová, Tomáš Svoboda, Vasil Artamonov, Otto M. Urban, Radek Wohlmuth, Gabriela Kotíková, Jakub Hošek, Milan Mikuláštík, Ondřej Horák, Dagmar Šubrtová, Zbyněk Baladrán, Marie Foltýnová, Tereza Severová, Marek Meduna, Dita Lamačová, Lucie Drdová, Galerie VI PER, Nela Klajbanová, Martin Mazanec, Jiří Ptáček, Vít Havránek, Jedinečné svatopěstitelské družstvo, Wariot Ideal, Jan Zdvořák, Kolektiv Nesladim, B.K.S. a third space & Michal Hor Horáček.

Kromě výstavy se od úterý do neděle můžete těšit na divadelní představení a taneční performance, např. na slavný francouzský soubor Superamas s nejnovější inscenací Muž, který zastřelil Muammara Kaddáfího, která byla součástí letošního hlavního programu prestižního Divadelního festivalu v Avignonu. Téma psychického vyčerpání zpracovává slovenské taneční představení L. Bobalik, M. Hriešik: Timeout Burnout, ze Slovenska přijede také soubor Debris.  Nebo přijďte na jevištní show Zjevení od belgického výtvarníka a performera Diederika Peeterse. Čekají vás premiéry – soubor VOSTO5 chystá novinku Sentimetal – Noc, kdy na Kavčím plácku umřel Michael Jackson a Orestés se na to jenom díval, Tomáš Janypka chystá site specific projekt pro bývalou jídelnu strašnické školy, Veronika Knytlová představí Možnosti spříznění, na performance Papagen zvou Zuzana Šklíbová, Antonie Formanová a Karin Vápeníčková.

Nezapomíná se ani na hudbu. Festival zve na Hudební noc s kapelami Dukla, Shizzle Orchestra, Stay J, Jiný Metro a Karolinou Beranovou, vystoupení DJ’s, hudebních skupin Zatrestband, Petry Erneyi, Františka Skály s Třaskavou směsí i akustický koncert ve výstavě kurátorovaný Pierrem Urbanem.

A co dále? Třeba komentované procházky, konference Role umělce dnes nebo předání Ceny Věry Jirousové. Speciální program je připraven také pro děti.

www.ctyridny.cz

www.facebook.com/festival4dny

Rozhovor

8.9.2021 14:00

O festivalu si budeme povídat ve středu 8. září ve 14 hodin. Naším hostem bude Markéta Černá.

Soutěž

V úterý 7.9. a ve čtvrtek 9.9. můžete soutěžit o triko a tašku festivalu.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama