Rozhovor

CULTURAL REGGAE VIBEZ

Cultural Reggae Vibez 2022

9.- 11. 6. 2022

Lom u Sv. Josefa v Hořicích

předprodej na goout.cz za 1100 Kč, na místě 1300 Kč

Sara Lugo & band (FR, DE), G Ras & The Planeteerz (HU), Ashraff 30 (IT, Senegal), Jahmmi (BGR), Puppa Yharno (JAM) & band, Splendid Sound (PL), Dusza (PL), Loic DeNiro & Yugo T, Echoboy, Reggay, Forward March Posse, Jungle Riders, Dasha Fyah, Jahtec Jammin´Job, Hundread, Raggautras, Ganjaband Ivana Štráfka, Cocoman, Boldrik, Nuff ´n´Ruff Reggae Rulers, King Sound Steppaz, Mrty in Dub, I- wet, Mighty Souljahs, KattyGyal Kenta, Mo´fire crew, Young Selektazz, Máťa, King Natty Pete, Energy of Dub, Onoro Sconscious

Po dvouleté pauze způsobené pandemií se vracíme do lomu, kde se na dvou pódiích představí více než 10 kapel a více než 40 djů. Kromě ortodoxních stylů jako reggae, dancehall nebo dub music u nás můžete slyšet i raggajungle, drumandbass nebo moombahton. CRV je neodmyslitelně spojeno s přírodou a především s lomem U sv. Josefa v Hořicích. Bývalý pískovcový lom, který se nachází uprostřed lesa, plníme každý rok pozitivní energií až po okraj. V areálu najdete live stage s kapelami, soundsystem stage, dětský koutek, workshopy nebo festivalový merchandise. 

Letošním hlavním lákadlem je reggae/soulová zpěvačka Sara Lugo s kapelou. Ta vydala nové album „Flowaz“, ke kterému jede tour a my jsme moc rádi, že jsme jediní ve střední Evropě, kteří uvidí její show s kapelou. Její skvělý hlas můžete znát ze spoluprací s Kabaka Pyramid, Protoje, nebo Ras Muhammed. Z Maďarska se k nám vrací G Ras s novou kapelou The Planeteerz a novým albem „Book of Noah“. G Ras je mezinárodně uznávaný maďarský reggae zpěvák-MC se silným hlasem, velkou všestranností, vždy silným poselstvím, pozitivními vibracemi a energickou živou pódiovou show. Nahrává a vystupuje 17 let, vydal 8 alb, mnoho singlů a videí a hrál na nespočtu festivalů a v klubech po celém světě. Z kolébky rastafariánství Senegalu pochází Ashraff 30. Ten nyní žije v Itálii, kde sbírá jeden úspěch za druhým. Těšit se můžete na reggae v té nejčistší podobě. Z Bulharska přijede reggae/dancehallový zpěvák Jahmmi, který propadl reggae už ve 13 letech. Jeho hudba šíří jak duchovní poselství, tak i čistou zábavu. Se svojí show procestoval téměř celou Evropu. Dalším zpěvákem bude Dabian „Puppa Yharno“ Uriel Smith, který se narodil ve farnosti Portland na Jamajce, jeho hudební kariéra začala v 90. letech. Puppa Yharno byl na turné po Evropě, spolupracoval s Alborosie, Richie Spice a Jah sun. 

Na festivalu ho doplní rytmická a dechová sekce bývalých členů kapely Sto Zvířat. Jako obvykle bude mít silné zastoupení polská scéna. Představí se Splendid Sound nebo dj a producent Dusza.  Loic DeNiro se narodil na jihu Francie, přes několikaletou zastávku v Londýně se usadil v ČR, aby nás zásobil tím nejlepším z dub music. Doplní ho skvělý MC Yugo T, který pochází z Japonska a nyní žije v Berlíně. Z české scény se můžete těšit např. na Cocomana, Reggay, Jahtec Jammin´Job, Michala Šepse & Reggiment, KattyGyal Kentu, Dashu Fyah, Raggaultras a spoustu dalších kapel a djů.    

Náš  festival je jedinečný svojí rodinnou atmosférou, kterou tvoří návštěvníci a dobrovolníci, bez kterých by nebylo možné tento svátek reggae uspořádat. A za to všem dobrovolníkům patří velké poděkování.  

Rozhovor

6.6.2022 14:00

O festivalu si budeme povídat v pondělí 6. června ve 14 hodin. Naším hostem bude Host Martin Sodomek – sodaa.

reklama
reklama
reklama