Článek Soutěž

CULTURE REGGAE VIBEZ 2024

6.-8. 6. 2024

Hořice, lom U sv. Josefa

Největší reggae festival v České republice už po jednadvacáté přiváží interprety z Česka, Slovenska, Polska, Německa, Francie, Anglie a Spojených Států. Uslyšíte reggae, ska, dancehall, dub, raggajungle, drumandbass a další odnože soundsystem a reggae culture. Budete moci vidět hned několik exkluzivních vystoupení pouze pro CRV.

Festival se již tradičně koná v lomu U sv. Josefa v Hořicích, kam vede cyklo a naučná stezka, která pokračuje na přírodní koupaliště Dachova. Letošní novinkou jsou nedaleké cyklotraily různých obtížností nacházející se nedaleko v lese. Kromě hudby najdete na festivalu workshopy, dětský koutek a stánky s občerstvením, oblečením a různými etno doplňky. Parkování, stanování i vstup pro děti do 15 let v doprovodů rodičů jsou zdarma.

Každý rok se snažíme namíchat co nejpestřejší koktejl interpretů. Letos jsme zvažovali více než kdy jindy, co do výsledného koktejlu zamícháme. Proto jsme rádi, že Vám můžeme nabídnout několik exkluzivních vystoupení. Tím největším bude show dubových pionýrů Zion Train. Neil Perch, zpěvačka Cara Jane i dechová sekce odehrají v Hořicích jediný letošní koncert v ČR! Jeden z nejunikátnějších a nejzábavnějších dub live actů na planetě, který dynamicky mixuje elektronickou hudbu s akustickými nástroji a výjimečnými vokalisty, to činí Zion Train jedinečným. Na scéně se pohybují 36 let a odehrály přes 3000 koncertů. Kapela United Flavour je na CRV jako doma její jedinečná energická show, která servíruje moderní mix reggae, hip hopu, r`n`b, či world music. Za tvorbou United Flavour stojí charismatická španělská frontmanka Sista Carmen a producent a baskytarista Dj Gogo (aka Maprodusah), původem z Pobřeží Slonoviny. Speciálně na CRV vystoupí s jedním z našich nejlepších zpěváků Cocomanem. Poprvé na festivalu vystoupí slovenská ska legenda Polemic. Kapela vznikla v Bratislavě na jaře 1988, ještě v komunistickém Československu, první album DO SKA vyšlo v roce 1997, následoval výlet kapely na Jamajku a jí inspirované album Yahman! v roce 1999. Boom nastal v roce 2000 s velkými hity, které skupinu vynesly na výsluní a stala se festivalovou stálicí i nejhranější skupinou roku v rádiích na Slovensku.


Ila Během 35 leté historie odehrála v polovině zemí Evropy, ale hlavně na Slovensku a v České republice více než 2000 koncertů. Z Francie dorazí producent Krak in Dub, producent a Jungle Dub Master, který má za sebou stovky koncertů a přes 60 vydaných vinylů je proslulý svou kombinací dubu a džungle. Založil úspěšné labely Fogata Sounds a Galletas Calientes. KiD hraje ve svém  jedinečném stylu  multitrackové live sety s exkluzivním obsahem.

Na podiu ho doplní rodák z východního Londýna Demolition Man a.k.a, Ras Demo zpěvák, skladatel, textař a producent v jedné osobě.  V roce 1994 spolupracoval s producentem Terrym T na skladbě s názvem ‚Fire‘ – kultovní hitovkou, kterou zná snad každý fanoušek lámaných beatů. Demolition Man vystupoval po celém světe po buku těch nejznámějších zpěváků a producentů a patří mezi světovou špičku svého oboru. Po mnoha letech do Čech ze Spojených Států zavítá Mc Turner – multiinstrumentalista a zpěvák, který momentálně žije na Key West, ostrově v Karibiku, kde se živí vystupováním se svou kapelou AstroYeti. Jeho jedinečný hlas a rychlá flow mu vynesli několik pěveckých cen. Na festivalu vystoupí hned dvakrát v pátek s oblíbenou kapelou Ting. Jejich hudba čerpá ze zdrojů jako je ska, rock, reggae, drum’n’bass, dancehall, swing a hip-hop. Smícháním všech těchto hudebních ingrediencí si kapela vytvořila vlastní styl, kterému sami říkají „Praggamuffin“. V sobotu si Turner ještě střihne freestyle s Djem Hundreadem, ten má za svou dobu působení na svém štítu nespočet zářezů – od pravidelného hraní v UK přes hraní v Německu, Irsku, Španělsku, Slovensku, nespočetně hraní na festivalech jako Let It Roll nebo Beats For Love.

Z Polska dorazí hned několik projektů, tím asi nejzajímavějším bude kapela Jamajki, jehož členy skupiny jsou aktivní hudebníci koncertující po celém Polsku a v zahraničí s mnoha známými skupinami a zpěváky. Jejich muzika je spojením roots reggae, energické dechové sekce a charismatického vokálu. Z Polska se ještě představí kapela Dudrising, projekt Jabbadub a nebo Splendid Sound a.k.a. the Strongest Eastern Spirit, který je nejznámější polský, nebáli bychom se říct, že východoevropský, dancehallový sound, jaký se kdy objevil na scéně. Během 20 let sdíleli stage se spoustou zavedených soundů z okolí i zahraničí a hráli stovky show v Polsku a po celé Evropě.

Další velké zahraniční jméno je Mc Navigator, mnoha cenami ověnčený tvůrce hitů, zodpovědný za tracky jako ‘Mo Fire’,‘Inequity Worker’ a ‘Ruffneck’. Koncertoval po světě s hvězdami jako jsou Lenny Kravitz, The Freestylers, Asian Dub Foundations, Ragga Twins, Bad Company a DJ Fresh. Je uznávaný pro svou jedinečnou schopnost strhnout publikum. V Hořících vystoupí po boku dje a producenta Bennyho Page, který se na scénu dostal se svou hymnou z roku 2006 ‘Turn Down The Lights’, od té doby je v popředí Jungle/D ́n ́B. Poté pokračoval ve spolupráci s některými z nejzajímavějších producentů a zpěváků v oboru. Jednu z nejlepší atmosféry na festivalu vždy vytvoří mladoboleslavská kapela Feher Fekete Kerek, která se po další době vrací na podia. K našemu potěšení zazní vybrané kousky z jejich legendární tvorby a také pár zbrusu nových skladeb, které právě teď pečlivě trénují. Na festivalu vystoupí i naše nejstarší česká reggae kapela Švihadlo, která hraje už 40 let. Jsou průkopníkem a vytrvalým zástupcem reggae u nás. Objíždí kluby a festivaly v České republice a na Slovensku, koncertovali v okolních zemích a dokonce i v Číně. Z Německých Drážďan přijedou Dubtrooper a Sista Aminata společně tvoří Twins Suns soundsystem. Dubtrooper začal s Djingem v roce 2008. Sista Aminata se k němu přidává v roce 2020. V té době společně postavili svůj první Mini Soundsystem. V jejich selekci můžete slyšet Roots Reggae, Dub ale i Steppas a Jungle. Kromě výše zmíněných na festivalu vystoupí celá řada dalších kapel a djů.

Vstupenky se prodávají na Goout.cz. Zadejte číslo vstupenky jako slevový kód. Získáš – 5% na nákup na www.higarden.cz a zapojte se do soutěže o vapolizéry Puffco.

Více informací zde.

Soutěž

V pátek 31.5. můžete soutěžit o dva vstupy na festival.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama