Článek Soutěž

DAX J ZAHRAJE V ROXY

DAX J (UK)
support Subgate, Hugorieri 2nd stage: Rado van Bee, Holly The Big

Těžké, každým úderem nekompromisní techno, které je stejnou měrou hypnotické. Dax Heddon alias Dax J se z pirátských rádií dostal na obálky časopisů, ze zákulisních večírků na pozici headlinerů raveů, a přitom zůstal věrný undergroundu a vlastnímu osobitému stylu. V české premiéře strhne Roxy v pátek 28/4.

Jeho sety představují neúprosný vál, který je vzrušující i strachuplný. „Kopák se rozbíjí o reproduktory silou rezavé demoliční koule, tak neúprosně, že působí jako démonický metronom,” popisuje jeden z jeho posledních releasů Resident Advisor. Nejpozději s albem Offending Public Morality (2018), vydaným na jeho vlastním labelu Monnom, se dostal na špičku současného techna. Jeho Utopian Surrealism (2021) reflektuje přechod do nové dystopické éry, Soul Enforcer LP (2022) je věnováno ukrajinskému Červenému kříži. Všechny jeho releasy – kterých už dnes je přes třicet – provází drásavá, ryzí energie.

Vyrůstal na junglu, d’n’b a garage, silně ho ovlivnili Andy C, Bad Company a Goldie. Vystudoval audio inženýrství, během jednoho léta stráveného na Ibize objevil zvuk techna. Od té chvíle převládla jeho vášeň pro nejmodernější 4×4 beaty, vliv junglu a dnb je v jeho tvorbě slyšet dodnes.

Díky svému raketovému vzestupu Dax J takřka nepotřebuje představovat. Brutální bicí a pohlcující syntezátorové linky převedl na Awakings, ve Fabricu i Berghainu. Nyní míří do Roxy.

instagram.com/daxj1
linktr.ee/daxj
facebook.com/DAXJOFFICIAL

Soutěž

Ve středu 26.4. můžete soutěžit o dva vstupy na Dax J (28.4.) a VTSS (29.4.).

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama