Článek

DEERHOOF V MEETFACTORY

Deerhoof jsou nezastavitelní. Od skromných počátků poloviny devadesátek se obskurní sanfranciská noisová kapela díky svému extatickému a neurvalému přístupu stala jednou z nejvlivnějších hudebních formací nového tisíciletí, kterou Pitchfork dokonce označil slovy „the best band in the world“ a která odehrála koncerty po celém světě, včetně turné s Wilco, The Roots, Beckem, The Flaming Lips, Sonic Youth nebo Radiohead.

Noise, živoucí melodie, šťastné náhody, nespoutané experimentování a hořkosladké vokály Satomi Matsuzaki. Deerhoof s každou novou deskou posouvají své vlastní zvukové hranice. Miracle-Level, jejich devatenáctá nahrávka, je v mnohém přelomová: jde totiž o vůbec první desku kapely nahranou v profesionálním studiu, zároveň (a především) jde o jejich první album kompletně napsané v japonštině, rodném jazyce Matsuzaki. Živě ji ve smíchovské továrně představí ve pátek 9. února 2024.

Hostem večera bude domácí duo Grünt. Comic sans hardcore, postmoderní absurdní synth punk v dvoučlenné sestavě s kouzelným sluchátkem. Set je rychlý a hlučný za doprovodu drtivé basy a hlučných syntezátorů.

Deerhoof + Grünt

9.2.2024 od 20:00 hodin

Vstupenky:
490 KČ na webu MeetFactory a v síti GoOut
590 KČ na místě

reklama
reklama
reklama