Článek Rozhovor

DEN HRDINŮ NA VÝSTAVIŠTI

23. 9. 2023 / 11:00–17:00 hod.

Přijďte se seznámit s prací integrovaných záchranných složek na Výstaviště. Čekají na vás ukázky těžké techniky, technického vybavení, historických vozidel a dalších zajímavosti. V jeden den si můžete prohlédnout techniku a vozidla od záchranky, policie, hasičů, vojáků a dalších.

V letošním roce se na Výstavišti koná již 8. ročník akce Den hrdinů.

Na místě si vyzkoušíte, jak postavit protipovodňovou zeď, nebo se dozvíte správný postup při poskytnutí první pomoci. Nebudou chybět ani soutěže pro děti. Opět si můžou zkusit, jaké to je být takovým malým hrdinou. Po celý den bude připraveno několik stanovišť s úkoly, za jejichž splnění dostanou krásné ceny.

Můžete si prohlédnout techniku a vybavení složek integrovaného záchranného systému. Ať už se jedná o historická vozidla, specializovanou těžkou techniku, nebo nejnovější vybavení. Děti jistě potěší možnost si na auta nejen sáhnout, ale také prozkoumat interiéry aut, tanků, záchranných vozidel, nebo člunu.

Během dne se představí i speciální ukázky techniky a to: vrtulník Policie ČR, vyprošťovací tank Správy služeb HMP, letištní speciál Panter, záchranářský speciál GOLEM, armádní Pandur, mobilní siréna a další.

Ve speciálně vyhrazené zóně se bude konat Memoriál Judr. Františka Kohouta ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel, kde se mezi sebou utkají jak profesionální, tak dobrovolní hasiči.

Akce se koná ve spodní části areálu Výstaviště na Bruselské cestě za Křižíkovými pavilony. Samozřejmostí jsou i stánky s pitím, občerstvením a dostatkem místa k odpočinku.

Web: https://navystavisti.cz/udalosti/den-hrdinu/

FB událost: https://www.facebook.com/events/861530548638234/

Rozhovor

20.9.2023 14:00

O akci si budeme povídat ve středu 20.9. ve 14 hodin, naším hostem bude Renata Lišková.

reklama
reklama
reklama