Článek

DEN S HUDEBNÍKY NA RADIU 1

Ve čtvrtek 8. června 2023 proběhne na Radiu 1 další ročník Dne s hudebníky. Ve dvouhodinových směnách si vysílání Radia 1 převezmou Ivy Z, Bratři, Anki, Zapomělsem, Metastavy a Máří. Posluchači se můžou těšit na nečekanou a inspirativní selekci hudby od výrazných osobností naší domácí hudební scény.

Program Dne s hudebníky:

06:00 – 08:00 = Ivy Z

08:00 – 10:00 = Bratři

10:00 – 12:00 = Anki

12:00 – 14:00 = Zapomělsem

14:00 – 16:00 = Metastavy

16:00 – 18:00 = Máří

Ivy Z
Lenka Zbořilová je písničkářka a hudebnice, kterou můžete znát z kapel a projektů jako Billow či Strangers in the City. Momentálně hlavně působí sólově jako Ivy Z. Oproti účinkování v kapelách je postava Ivy Z založená na výrazné pódiové prezentaci, kde nechybí tanec a performativní umění. Čerstvě má venku vynikající desku s názvem let yours be the last burning heart. I vaše srdce zahoří hned v šest ráno.   

Bratři

Dvojčata Veselí jsou etablovanými bubeníky tuzemské scény, ale před sedmi lety se rozhodli založit společný elektronický projekt. Za vzor si berou jména jako John Hopkins, či Moderat a sami si s nimi už na stejných pódiích zahráli. Precizní práce se synťáky a láska k rovnému beatu se projeví i v jejich selekci.

Anki
Vinohradský raper Anki Tran byl za svou loňskou desku No More Drama nominovaný v hlavní kategorii cen Vinyla. Čerstvě má venku nové EP. Pokračuje tak v záznamech vnitřních bojů a vypráví příběhy, se kterými se dokážete ztotožnit, ať už pocházíte ze Saigonu či z Chebu. Nachystejte si bezedné kelímky na jeho dvouhodinovou selekci těsně před obědem.

Zapomělsem
Kusy magickýho realismu, netušené naděje a úžasné refrény nabízí na své nové desce Jesnou jesenický písničkář Aleš Macenauer. Od pokojíčkové akustiky plynule přechází k rozvernému a eklektickému synthpopu. Podobně nepředvídavá bude jistě i jeho selekce písniček pro posluchače Radia 1.

Metastavy
Anna Hokešová s kapelou má čerstvě po vydání nové desky s názvem Žhnoucí ticho. Ta je věrná svému názvu a s nesmírnou trpělivostí pracuje s koncepcí nevyřčených věcí v mezilidské komunikaci. Užívá k tomu minimalistický sound celé kapely na úrovni žánrů jako jsou jazz, soul či domestikované r’n‘b. Kždý zvuk má svůj jednoznačný důvod a podobně promyšlené jsou i výrazně poetické texty. Čas a trvanlivost písní vám kapela prokáže ve svém dvouhodinovém setu od 14:00.

Máří
Velká naděje tuzemské nezávislé scény má čerstvě venku debutové album Léto znovu přijde a také předskakování na křtu kapely post-hudba v zaplněném Fuchsu2. Marie Čechová dokáže nesmírně elegantně přeskakovat od zasněného akustického popu k výrazně experimentální elektronice a zároveň neztrácí nit ve svých vypravěčských textech. Zítřek nevidim, ale krásnou Mářinu selekci už ano. 

FB událost Dne s hudebníky: https://fb.me/e/4cvATYm0m


Partnerem Dne s hudebníky je Studio Cielo, máme rádi kvalitní hudbu a pánskou módu, 
www.studiocielo.cz

reklama
reklama
reklama