Článek

DIVADLO D21 ZVE NA RYCHLÝ RANDE SE SEZÓNOU 2021/22

Pražské Divadlo D21 konečně zahájí sezónu. Už téměř neuvěřitelné se stává skutečným – dle současného plánu rozvolňování se diváci pomalu vrací do divadelního hlediště. Zatím sice s omezeními a za dodržování hygienických opatření, ale je to tak! I D21 proto okamžitě zareagovalo a na červen nasazuje hned dvě odkládané premiéry nedávno nazkoušených inscenací a další akce. Tomuto velice opožděnému znovuzahájení sezóny 2020/21 bude navíc předcházet speciální venkovní akce s názvem Rychlý rande se sezónou, která se uskuteční ve čtvrtek 27. května přímo před divadlem, tedy ve vnitrobloku v Záhřebské 21 a to od 17:30 do 20:00 hodin.

Dramaturgyně Kristýna Čepková přibližuje, co akce Rychlý rande se sezónou nabídne: „Diváci si budou moci prohlédnout malé expozice a ukázky našich novinek na repertoáru, které dosud neměli možnost vidět a v pravidelném časovém intervalu si dát ‚dostaveníčko‘ s některou z dramatických postav jako je třeba pan Kopfrkingl nebo Karel Rossmann, a to formou zvanou speed dating. Během minutové schůzky se jich mohou zeptat, na co budou chtít.“

Po této open-air „přípravě“ diváků pak D21 v červnu uvede dvě ze čtyř premiér letošní sezóny s podtitulem „Zemský ráj to napohled“. Hned ve čtvrtek 3. června to bude autorská inscenace Jakuba Vašíčka a Tomáše Jarkovského Emil čili O Háchovi, s druhou premiérou v pátek 4. června. O necelé dva týdny později, v úterý 15. a ve středu 16. června se pak diváci můžou těšit na Kafkovu Amerikuv adaptaci a režii Ondřeje Štefaňáka.

Na zbylé novinky pražské nezávislé scény nazkoušené v této „sezóně-nesezóně“ si budou diváci muset počkat až do podzimu. Nicméně Fuksův Spalovač mrtvol i pohádka Kubula a Kuba Kubikula se na své propuštění „ze šuplíku“ už nesmírně těší. Proto se dá očekávat, že jejich hlavní postavy to během Rychlého randete pořádně roztočí.

www.divadlod21.cz

reklama
reklama
reklama