Článek

DIVADLO LAMPION UVEDE PŘÍPAD EDWARD

Divadlo Lampion uvede první premiéru v nové sezoně.

Sezona s názvem „Za hranicí skutečnosti“ přinese svou první premiéru v sobotu 15. října od 17:00. Inscenaci s názvem Případ Edward vyprávějící o chlapci, který má místo rukou nůžky, ale přesto chce žít jako ostatní, mají na svědomí autoři Jakub Šmíd a Matouš Danzer. Jakub Šmíd, který se ujal režie, s Divadlem Lampion spolupracuje již po několikáté, například v loňské sezoně uvedl v divadle úspěšnou inscenaci Malý strom. Spoluautor Matouš Danzer je i dramaturgem inscenace. O scénu, návrhy kostýmů a paruk, které jsou důležitým prvkem scénografie se postarala výtvarnice Lenka Hollá, pro kterou se jedná o první spolupráci s Divadlem Lampion. O hudební složku se postarali skladatel Zdeněk Dočekal a textař Radek Malý. Inscenace bude uvedena na velké scéně divadla. 

PŘÍPAD EDWARD

Jakub Šmíd, Matouš Danzer

Dotýkat se cizích vlasů
břitem lesklých nůžek
objevit ti jejich krásu 
vždycky nepomůže.

Welcome to the American dream! U nás se neztratíte, není kde. Z každé kuchyně se totiž line vůně třešňového koláče a na každé verandě se třpytí sladký úsměv nad ještě sladším ledovým čajem. Je tu prostě nádherně.

Edward ale má nás v hrsti,
jeho nůžky jsou jak prsty, 
jeho nůžky nebo ruce, 
naše vlasy, jeho srdce.

Mi casa, tu casa! Každý je tu vítán a je úplně jedno, odkud přichází. Můžete být jedním z nás, je to tak snadné. Stačí snít náš sen s námi!

Žijeme tu celkem rádi, hlasití i tiší.
Máloco nám tady vadí,
jen to, co se liší.

Wild, wild west? Tak už to dávno není! Trávníčky jsou zarovnané a nikdo nevynechá milý pozdrav souseda. Je to zkrátka čtvrť na úrovni plná slušných lidí.

Ale Edward, ten je jiný,
proto se tak snadno viní,
jeho nůžky nebo ruce,
naše vlasy, jeho srdce. 

Inscenace o chlapci, který má místo rukou nůžky, ale přesto chce žít jako ostatní, je určena divákům od 9 let.

Premiéra: 15. října 2022 od 17:00

První repríza: 16. října 2022 od 15:00

RežieJakub Šmíd

DramaturgieMatouš Danzer 

VýpravaLenka Hollá 

HudbaZdeněk Dočekal 

VýpravaLenka Hollá 

Texty písníRadek Malý

Obsazení: Kristýna Dámová, Jan Vejražka, Diana Hauptová, Petra Majerčíková, Marie Jansová, František Čachotský, Jan Pichler

www.divadlolampion.cz

reklama
reklama
reklama