Bohouš Němec

pořad: úterý 1x za 14 dní 22:00 – 23:00 HARD MUSIC společně s Petrem Korálem
pořad: čtvrtek jednou měsíčně 22:00-23:00 INCLUBÁTOR společně s Petrem Korálem

Bio

Narozen 26.5. 1970, pocházím z Prahy. Hudba mi létá okolo hlavy od malička, neboť oba rodiče poslouchají country, otec je multiinstrumentalista. O rockovou hudbu se zajímám do roku 1979, kdy mě k ní přivedli starší kamarádi. Vyučil jsem se automechanikem, ovšem po revoluci jsem začal podnikat. Jenže hudební magnet byl stále silnější, a tak jsem se na firmu vykašlal a přispíval jsem do několika časopisů a rovněž jsem se začal podílet na vysílání relace HARD MUSIC v Radiu 1 (91,9 FM). Od té doby šla má stopa prakticky souběžně s Petrem Korálem. Občas spolu zasedáme v porotě na nejrůznějších soutěžích a přehlídkách, kdysi jsem napsal nějaké texty, také jsem se neúspěšně pokoušel hrát v kapele, s Petrem občas uvádíme festivaly, Metalové Vánoce na Barče nebo v Klánovickém klubu Black Pes, za sebou mám i epizodní role zpěváka ve studiu i na jevišti.

Společně s Robertem Kaniou jsem spoluautorem knihy o legendě českého metalu, skupině Arakain – 20 let natvrdo, prošel jsem spoustu rozličných vedlejších zaměstnání od klasického rockerského úklidového řemesla až po prodavače či pódiového technika a pyrotechnika… Založil jsem časopis Rockshock a v současné době píšu do několika časopisů, nejvíce do Rock a Popu. Strašně rád cestuji, miluji přírodu, tramping, country, folk, rockovou hudbu snad všech žánrů (bez pořadí). V současné době provozuju autodopravu pro kapely všech žánrů, stěhuji, prostě vozím lidi a materiál. V Radiu 1 působím od jara roku 1993. Dále se již několik let podílím na pořadu Hard & Heavy.


o Hard Music

Relaci Hard Music jsem poprvé slyšel někdy v jednadevadesátém roce na nějakém mejdanu. Kdosi zavelel: Už je čas! Vypnul kazeťák a pustil Radio 1, tehdy snad jedinou poslouchatelnou stanici, která se dodnes liší ve všech směrech oproti ostatním komerčním stanicím. Náhle slyším kamaráda Pípu. Ani se nepochlubil, křikloun jeden, zamumlal jsem. Po dvou letech jsem s Pípou kamsi jel, a když přišla řeč na jarní turné, zeptal se, zda-li bych to nechtěl vzít za něj v Radiu 1. Jak jsem byl nametenej, tak jsem kývnul. Asi měsíc jsem s ním chodil na zaučování na šestihodinové noční šichty, třikrát jsem vysílal sám a pak se přidal Petr Korál. A to bylo zásadní spojení. Oba máme rádi tuzemskou scénu a vždy jsme jí dávali značný prostor. Oba máme rádi coververze, prakticky stejné hudební žánry a černý humor. Nebál bych se naši spolupráci nazvat osudovou. Byl to právě Petr, který vymyslel hitparádu a rovněž přišel s nápadem, rozšířit Hard Music o živou část, neboť dostal nabídku hrát v rockovém klubu. A tak již skoro sedm let téměř každý měsíc (kromě prázdnin) hrajeme v klubu to, na co není během vysílání čas. Tak vzniknul pořad Hard Music Live! Začínali jsme v klubu Batalion, posléze jsme se přesunuli do Inferna, až jsme skončili v Kainu. Skoro pokaždé se během šesti až osmihodinového maratonu přihodily různé šílenosti. Od rvaček až po divoké sexuální orgie. Kupříkladu nezapomenutelné jsou mé třicáté narozeniny  v Infernu… Možná by stálo za to, umístit sem nějaké pikantní fotografie.. Ovšem nejdříve musíme zvážit případnou žalobu. Letos v dubnu s Petrem oslavíme dvacet let společné práce. Práce, která nás stála mnoho sil. Ať již jde o shánění desek, přípravu scénářů, následné sbírání vašich hlasů do hitparády, shánění cen do soutěží a další drobnosti, jako kupříkladu: jak se dostat ve tři ráno domů, když nemám na taxika. I to patří k vysílání. Nicméně doufáme, že jsme za těch dvacet let přitáhli k rockové muzice co nejvíce posluchačů a představili jim co největší žánrové spektrum. Na druhé straně si také přejeme, abychom pomohli co nejvíce českým i slovenským kapelám, které si skoro pravidelně do pořadu Hard Music zveme. Děkujeme za přízeň!

Bohouš Němec, 2013

Vysílání

Uplynulé

reklama