Jan Kruml

úterý 23:00 – 24:00 ELECTRONIC TUESDAY

Bio

znamení: Ryba

Narodil jsem se jako dítě převratu v březnu roku 1968. Díky velké odvaze maminky znásobené tehdejší politickou situací v socialistickém Československu jsme se sebrali a jeli do severní Afriky, kde jsem prožil dětství.

Hlasitá arabská hudba zněla odevšad. Aniž bych tehdy vědel, co je to remix, poslouchal jsem, jak se tony prolínají a mixují s volaním muezína.

O elektronickou hudbu se v celé jeji škále zajímam od jejího prvopočátku. Když jsem koncem sedmdesátých let poprvé slyšel zvuk Kraftwerk, vše se pro mne změnilo.

Po návratu do Čech jsem na začátku 80. let přičichl k DJování. Tenkrát se hrálo výhradně z 7″ singlů, které bylo je velmi težké sehnat. Já měl ale rád zejména prodloužené 12″ maxi singly, které sbíram dodnes. Stále jsem po kamarádech nahrával kazety a chodil obchodovat na burzu s deskama.

Dnes hraju aka DJ Fia5co:

http://www.myspace.com/djfia5co
Jako fotograf občas jezdím po koncertech a festivalech.

V poslední době jsem začal dělat kapelám mastering a obaly na CD.

Od ledna 2007 do 2008 jsme s tehdejším kolegou Ronem spolupořádali festival elektronické a industriální hudby s názvem DarkLiveFest.

V současné době pořádám festival Nova Alternativa spojené s minivydavatelstvím.

 http://www.novaalternativa.cz/

a pracuji na vlastních hudebních projektech a spolupracuji s jinými protagonisty.

Instinct Primal http://instinctprimal.com/

Myasorubka http://myasorubka.eu/

Stendahl, Krajné Čierno a další.

Velmi rád jsem před lety přijal nabídku na vysílání pravidelného 14tidenního pořadu s názvem Electronic Tuesday. Pořad započal 6. května 2008 a od té doby běží každý druhý týden v uterý od 23-24 hod na Radiu 1. Věřím, že se vám „Electronic Tuesday“ bude i nadále líbit.

Mám rád: lidi, fotografování, výstavy, festivaly, koncerty a cestování.

Otevřeně přiznávám silnou závislost na elektronické muzice.

Link na fotografie:
http://www.fotokruml.cz/

Vysílání

reklama