Článek Rozhovor Soutěž

DNY EVROPSKÉHO FILMU

DNY EVROPSKÉHO FILMU ZAČÍNAJÍ ZA TÝDEN A JSOU V PLNÉ SÍLE

6. – 10. 4. 2022 / PRAHA / kina Lucerna, Světozor a Přítomnost
7. – 10. 4. 2022 / OSTRAVA / kina Etáž, Minikino a Centrum Pant

8. – 12. 4. 2022 / BRNO / kina Scala a Art

6. – 13. 4. 2022 / OZVĚNY V REGIONECH
Boskovice (kino Panorama), Havířov (kino Centrum), Červený Kostelec (kino Luník), Jablonec nad Nisou (kino Junior), Hradec Králové (Bio Central), Hodonín (kino Svět), Vrchlabí (kino Střelnice), Šumperk (kino Oko) 

DEF – tedy Dny evropského filmu již 29. rokem divákům nabízí kvalitní, výhradně evropské filmy. Hlavní část DEF proběhne v Praze od 6. do 10. 4., v Ostravě pak v termínu 7. – 10. 4. a v Brně  8. – 12. 4. Ozvěny v regionech dále potrvají do 13. 4. v dalších 8 městech. Původně filmová přehlídka se letos transformuje do soutěžního festivalu. Hlavní soutěž bude zaměřena na debuty, festival navíc nabídne soutěžní sekci hudebních filmů. „Muzika, zvuky, ruchy… program letošních DEF je vysloveně hudební! Ať už jde původní kompozice Nicka Cavea a Warrena Ellise k přírodopisnému snímku Sněžný levhart, kaskádu zvuků v režijním debutu Přízrak od muzikanta Para One, nebo moderní trap v rapperském příběhu Lovely Boy,” říká k výběru filmů dramaturg DEF Šimon Šafránek a dodává: “Festival zahájí dánská komedie Miss Viborg. Debut Marianne Blicher je zářivě barevný a prudce nekonvenční pohled na ospalé maloměsto. Je to ohromně svěží příběh o nečekaném přátelství.” DEF se vrací do sálů kin a jak napovídá vizuál s fénixem rodícím se z popela, bude v plné síle!

Vstupné na jednotlivé projekce DEF v Praze, Ostravě a Brně je 130 Kč. Pro seniory je na všechny běžné projekce připraveno vstupné za 65 Kč. Online projekce nabízí DEF za 80 Kč. Ceny vstupného u doprovodného programu se liší. Vstupenky je možné zakoupit také přes online prodej na www.dnyevropskehofilmu.cz, přes rezervační systém jednotlivých kin nebo na pokladnách kin. Vstupenky lze také rezervovat telefonicky nebo emailem.
Více informací k nákupu vstupenek naleznete zde

Katalog DEF je k dispozici online. Za konceptem, grafickou úpravou a znělkou 29. ročníku DEFu stojí Marija Petrinjac. Autorem filmových cen je Zdeněk Vacek. Slavnostním zahájením a zakončením diváky tradičně provede Lukáš Rumlena.

Vizuál DEF letos provází bájný pták Fénix, symbol znovuzrození a obnovy v mytologiích mnoha národů. Přináší naději na nový začátek a až mystické vědomí jednoty destrukce a tvorby. Původně měl DEF jen povznést z popela lockdownů a karantén, nyní však otěhotněl mnoha dalšími významy. Vnímejme však především jeho barvitou krásu a vůli letět stále výš.

www.dnyevropskehofilmu.cz
Facebook
Instagram
YouTube

Rozhovor

5.4.2022 17:00

V úterý 5. dubna si v 17 hodin budeme povídat o Dnech evropského filmu, naším hostem bude Šimon Šafránek, dramaturg DEF.

Soutěž

Ve dnech 31.3. (slavnostní zahájení 6.4.) a 1.4. (film Lovely Boy 9.4.) můžete soutěžit o dvě vstupenky na festival Dny evropského filmu.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama