Článek Soutěž

DO KIN MÍŘÍ MRAZIVÉ TÁNÍ

TÁNÍ je drama o ranách, které se nehojí, o dětských hrách, které hrami nejsou, a o vinách, ke kterým se nikdo nechce postavit čelem.

Hlavní hrdinkou filmu je mladá žena jménem Eva, která je už nějakou dobu uzavřená a má problém s navázáním citových vazeb. Její úzkost zesílí ve chvíli, kdy se dozví o pietní akci v rodné vesnici, upomínající jejího dávno zesnulého kamaráda z dětství. Právě tam, ve sluncem zalitém dětství na venkově, zůstávají zadřené třísky bolavých vzpomínek, ve kterých se dětské hry přetavily do výbušných hormonů a předznamenaly konec nevinného dospívání. Když Eva nasedá do auta a vrací se na místo činu, rozhodne se čelit spalujícímu létu, které navždy změnilo její život.


Eva se snaží vypořádat s duchy minulosti a vzít svůj život do vlastních rukou. … Můj film je pro ty, kteří svou bolest pohřbívají hluboko v sobě, na místě, kde ji nikdo nevidí, zatímco je tiše drtí. Tiší lidé mají často nejhlasitější mysl. Jenže my je prostě neslyšíme. Nebo jen dobře neposloucháme?“ říká režisérka Veerle Baetens.

Film TÁNÍ, natočený podle stejnojmenného knižního bestselleru, odhaluje křehkost věku, v němž jsme zaslepeni láskou, prožíváme ničivé pocity osamění a toužíme po pozornosti druhých. Současně poukazuje na rozpínavost neléčeného traumatu, kvůli kterému se stáváme sami sobě největším nepřítelem.

Na festivalu v Sundance oceněný snímek měl českou předpremiéru na MFF Karlovy Vary.

Do kin vstoupí 25. ledna.

Soutěž

Ve čtvrtek 18.1. můžete soutěžit o dva vstupy na preméru filmu (22.1.20,30 hod, Bio Oko).

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama