Článek

DOKUMENTÁRNÍ CYKLUS 90KY

Projekt 90KY oživuje hudební revoluci devadesátých let

Na platformě Donio byla spuštěna crowdfundingová kampaň projektu 90KY, ambiciózní dokumentární série, která si klade za cíl zachytit a oživit hudební scénu devadesátých let v České republice.

Kampaň, která potrvá tři měsíce, usiluje o získání finančních prostředků potřebných k realizaci šesti 52minutových dokumentárních dílů.

Projekt je výsledkem spolupráce zkušeného realizačního týmu vedeného producentem Petrem Kozou, režiséry Jakubem Skalickým a Radimem Špačkem, a scenáristou Radkem Diestlerem, autorem nedávno vydané knihy „Dekáda naplno“. Tým, který má za sebou úspěšné projekty jako Popstory, Bigbít a další, se nyní pouští do vyprávění příběhů, které formovaly kulturu a hudební scénu devadesátých let.

Iniciativa vychází z rostoucího zájmu veřejnosti o devadesátá léta, která byla obdobím značných společenských a kulturních změn. Dokument má připomenout tuto éru jako dobu plnou euforie, svobody a hudebních inovací, od undergroundových klubů po stadionové koncerty a od punku po techno.

„Naše kampaň na Doniu je zásadním krokem k realizaci tohoto velkolepého projektu,“ říká Petr Koza. „Oceníme každý příspěvek, který nám umožní zachytit ducha devadesátých let a sdílet jej s novými generacemi.“

Česká televize, která projevila zájem o koprodukci, podpoří v případě úspěšné kampaně projekt nejen finančně, ale je především zárukou, že se dokumentární cyklus dostane k širokému publiku. Kampaň nabízí řadu odměn pro podporovatele, včetně exkluzivního merchandise, přístupu za zákulisí produkce a možnosti účasti na premiérových promítáních.

„Devadesátá léta nebyla jen dekádou; byla to revoluce. A s vaší pomocí můžeme tuto revoluci znovu oživit na obrazovkách,“ dodává Koza. Projekt 90KY představuje nejen nostalgickou cestu do minulosti, ale i kritický pohled na změny, které formovaly současnost.

Pro více informací o projektu 90KY a jak přispět, navštivte www.donio.cz/devadesatky.

O projektu 90KY

90KY je dokumentární projekt zaměřený na rekonstrukci a analýzu hudební scény devadesátých let v České republice a na Slovensku. Projekt je iniciativou skupiny filmařů s dlouholetými zkušenostmi v oblasti dokumentární tvorby a hudebních projektů.

Web projektu:

www.devadesatky.com

reklama
reklama
reklama