Článek

DORIAN CONCEPT & CID RIM + TOM HOLIČ V MEETFACTORY

Syntezátorový mág Oliver Johnson alias Dorian Concept se vrací do Prahy s novou deskou What We Do For Others, která vyšla na podzim u Brainfeeder Records. Třetí album osobitého rakouského producenta, který mísí elektroniku s jazzem, hip-hopem i ambientem, je propracovanou sonickou tapiserií založenou na uvolněných aranžích a astrálních zvukových plochách.

„Mám pocit, že jako hudebník jsem měl vždycky tendenci dělat věci ‚správně’, tak nějak se snažit o dokonalost. Ale tohle album je o oproštění se od této snahy – o pochopení, že v prvních záběrech, kterým často říkáme drafty, se děje něco magického, zachycuje se esence. A ta se s každým dalším pokusem vytrácí. Takže jsem svým způsobem chtěl zjistit, jak málo kontroly mohu nad hudbou během nahrávání mít… nechat hudbu, aby se téměř vytvořila sama.“

Johnson, který má na kontě spolupráci s Flying Lotus i The Cinematic Orchestra, debut u Ninja Tune a dvě desky na Brainfeederu, v Praze zahraje po boku bubeníka Cid Rima v neděli 10. února 2024.

Domácím hostem koncertu bude Tom Holič, který se již přes 10 let věnuje produkci a živému hraní improvizované elektronické hudby, ovlivněn mainstreamem stejně jako undergroundem. Při hraní používá jednoduché sekvencery a levné synthy jako záruku dobrodružství začínajícího někde na hranicích limitu, definující pravidla pro kompozici a formu, kterou vyplňuje improvizovaným obsahem, intuitivně a s optimismem. Melancholické pady, zvuk trumpety, a vokální loopy se snaží udolat acidovou basu a rytmy oscilující mezi ambientem a taneční hudbou.

Dorian Concept & Cid Rim + Tom Holič

10.2.2024
Vstupenky:
350 KČ na webu MeetFactory a v síti GoOut
450 KČ na místě

reklama
reklama
reklama