Článek Rozhovor

DUB PISTOLS SE VRACÍ DO LUCERNA MUSIC BARU

Dub Pistols / UK

support: MikkiM

7. 5. 2024, doors 20:00

Lucerna Music Bar, Praha

www.musicbar.cz

Vstupenky za 520 Kč pořídíte na musicbar.cz a goout.cz. Vstupenky na místě za 590 Kč. Vstupenky online: https://musicbar.cz/cs/program/dub-pistols-uk-5/.

DUB PISTOLS TO V PRAZE ROZJEDOU S NOVÝM ALBEM

Klasici žánru, britští Dub Pistols, představí v Praze novou desku! 7. května rozjedou v Lucerna Music Baru svou typickou show plnou dubu, ska, reggae, breaků a drumnbassu a zas a znova ukážou, že i po čtvrt století a turbulentních zážitcích v kapele i mimo ni, jde dělat muziku plnou energie a tvořit nové věci. Poslechněte si desku Frontline a v květnu si ji přijďte dát naživo! Vstupenky za 520 Kč pořídíte na musicbar.cz a goout.cz. Vstupenky na místě za 590 Kč. Vstupenky online: https://musicbar.cz/cs/program/dub-pistols-uk-5/.

Dub Pistols, kapela kolem frontmana Barryho Ashwortha, se dala dohromady už v roce 1996. A jako každá správná kapela plná osobností zažila během posledního více než čtvrtstoletí spoustu extrémních situací, pozitivních i negativních. Proslula svými explozivními shows, neotřelou tvorbou a energií, kterou vkládá do skládání i živých vystoupení. Dub Pistols se formovali, měnili a nezůstali stát na místě. Je to zkrátka jedna z těch kapel, které jsou živelné nejen muzikálně, ale po všech stránkách. V Praze to teď konečně po delší době zase rozjedou, rovnou s novou deskou.

Album Frontline je devátá studiovka Dub Pistols a svým názvem odkazuje na nepokoje, ke kterým došlo v roce 1981 na předměstí Londýna a které byly reakcí na násilné chování policie vůči lidem z místní černošské komunity. Dub Pistols se touhle deskou snaží upozornit, že dost možná se svět řítí do stejných problémů, jako byly ty v sedmdesátých a na začátku osmdesátých let v Anglii. Je reakcí na anglickou vládu a neklid, který ve společnosti panuje. A kdo jiný by na tohle měl upozorňovat než kapela, která pochází z Londýna, ta témata se jí dotýkají přímo a která je a chce být slyšet.

Po nucené covidové pauze, která v podstatě zastavila celý hudební svět, se tak jako mnoho dalších kapel i Dub Pistols „vrátili“ s mnohem větší silou, energií a chutí. A je to nejen na nové desce, ale i na jejich vystoupeních, vidět. Tak si je nenechte v Praze v květnu ujít!

Facebook událost: https://www.facebook.com/events/397162769369072/

Ticket link: https://musicbar.cz/cs/program/dub-pistols-uk-5/

Rozhovor

7.5.2024 14:00

S Dub Pistols si budeme povídat v úterý 7. května ve 14 hodin, dorazí zpěvák Barry Ashworth.

reklama
reklama
reklama