Rozhovor

DVA

DVA zahrají před Crossem svůj jediný letní pražský koncert

Kabaret, cirkus, popsongy i kuchyňský beatbox! Bára Ungerová a Jan Kratochvíl, kteří tvoří kapelu DVA, chystají nové album a velký návrat. Ještě před jeho dokončením ale zahrají na jediném letním koncertě v Praze, ve čtvrtek 21. července od 19.00 hodin před Crossem. Společně s nimi vystoupí Leto s Monikou.

Pro kapelu DVA mají hudební kritici vyhrazenou škatulku „nezařaditelné“ – dvojice zhmotňuje svoje originální hudební vize nesčetnými prostředky: svoji představu o tom, jak má znít tango, naplňují beatboxem, křehké folkové skladby zase opentluje klarinet. Čerpají také z estetiky kabaretu nebo cirkusu. Příběhy z vlastních světů pak popisují vlastním vymyšleným jazykem – právě proto se pro jejich hudbu vžilo označení „folklor neexistujících národů“.

Nekonečné tour DVA na chvíli vyměnili za mírné usazení a soustředění se na tvorbu – soundtracky k počítačovým hrám a k divadlu. Nyní ovšem kapela chystá nové album: „Zatímco poslední album Nipomo by se dalo popsat jako kruh cestování kolem světa, tak symbolem pro novou desku bude čtverec stěn domova. V současnosti na něm pracujeme a kam až se dá z domu dojít, teprve uvidíme. Nekonečno je čtverec bez rohů, říká staré čínské přísloví,“ říkají DVA. 

Jedna z nejúspěšnějších českých kapel v zahraničí odehrála na sedm stovek koncertů v Evropě, USA i na Réunionu. Za alba Fonók (2008) a Hu (2010) mají Anděla, za Botaniculu (2012) nezávislého herního Oscara, za Nipomo (2014) získali Vinylu a úspěch slaví i soundtrack Cherries On Air (2018) ke hře Chuchel. Těšte se na živočišnost, radost i momenty čisté extáze.

A Leto s Monikou? Nádherné písničky zpěvačky a skladatelky Moniky Midriakové, známé z projektu Monikino Kino. Křehký elektro pop, co se dotkne duše i masa na kosti.

Rozhovor

21.7.2022 14:00

DVA budou našimi hosty ve čtvrtek 21. 7. ve 14 hodin.

reklama
reklama
reklama