Článek Rozhovor Soutěž

ELEKTROSALON V THE CHEMISTRY GALLERY

ELEKTROSALON: From the Rave to the Gallery

Skupinová výstava ELEKTROSALON s podtitulem From the Rave to the Gallery prezentuje tvorbu autorů a autorek, kteří začínali jako tzv. visual makers či osvětlovači na rave a klubové scéně. V prostoru galerie se spolu setkávají poprvé. 

V hlubinách jeskyně, kde první lidé kdysi objevili ohněm prosvětlenou tmu, se narodila touha po spojení, rituálu, umění, sebevyjádření a svobodě. Bubny duněly, ohně tančily na pomalovaných stěnách a mysl se ohýbala pod vlivem přírodních látek. Tento archetypální moment, kdy se člověk oddával kolektivní extázi, se znovuzrodil v podobě moderního rave. Prostoru, který poskytuje až terapeutickou možnost odpojit se nejen od problémů okolního světa, ale také od vlastní osobnosti a být zajedno s ostatními, zahaleni kouřem a vlnící se v sakrálním dunění. 

ELEKTROSALON představuje umělce a umělkyně, kteří se vyvíjeli v tomto fascinujícím prostředí. Na klubové scéně měli možnost experimentovat a učit se, díky čemuž mnozí z nich dospěli v originální umělecké osobnosti. Většinou se mezi sebou znají, na specifickém poli práce s médiem světla budují společný umělecký směr. 

Rave je víc než jen taneční večírek; je to gesamtkunstwerk, celistvé umělecké dílo, kde se spojuje prostor, zvuk a vize. Během výstavy From the Rave to the Gallery autoři a autorky svými světelnými instalacemi produkují atmosféru klubového večírku. Pomocí vizuálních prostředků staví moderní oltáře pro skupinový rituál, pro který je důležitý prožitek společné energie.

Název výstavy ELEKTROSALON odkazuje na formát salonních výstav, populární na přelomu minulého století, a nabízí obecenstvu možnost hledat společné rysy a propojení mezi jednotlivými autory a autorkami.

ELEKTROSALON: From the Rave to the Gallery

12. 10. – 11. 11. 2023

Kurátoři: Marek Šilpoch a Petr Hájek

Výstava je oficiální součástí doprovodného programu Signal Festivalu 2023. Hlavním organizátorem výstavy je The Chemistry Gallery ve spolupráci s H40. Postupně zveřejňované informace najdete na webu ELEKTROSALON.

Samostatné vstupenky za 200 korun na webu The Chemistry nebo přes GoOut.  

Rozhovor

24.10.2023 17:00

O výstavě si budeme povídat v úterý 24.10. v 17 hodin, hosty budou kurátoři výstavy Petr Hájek a Marek Šilpoch.

Soutěž

V pondělí 23.10. můžete soutěžit o 4 vstupy na výstavu.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama