Článek

FAADA FREDDY ZAHRAJE V PRAZE

Senegalský zpěvák a hlasový kouzelník Faada Freddy uhrane po Colours of Ostrava 8. března také Prahu

Na pódiu nosí typickou buřinku, s hlasem umí neuvěřitelná kouzla, zpívá, rapuje, beatboxuje, hraje na tělo, tančí a především zapojuje do svého koncertu i diváky, kteří mu vytvoří ten nejlepší sbor. To je senegalský zpěvák Faada Freddy, který v roce 2017 uhranul návštěvníky Colours of Ostrava. Letos tento strhující a neodolatelný showman předvede své umění také v Praze – 8. března 2023 v prostoru Rock Café, kam přiveze i připravovanou novou desku. Koncert pořádá festival Colours of Ostrava, vstupenky jsou k dostání v síti GoOut. Více informací na www.colours.cz.

Bezprostřednímu kouzlu a umění odredovaného dandyho s chaplinovskou buřinkou na hlavě, který v roce 2017 uchvátil publikum na festivalu Colours of Ostrava, propadnete okamžitě. Zpívá, rapuje, tančí a ve směsi gospelu, soulu, jazzu, reggae, popu a hip hopu se drží láskyplného pozitivismu Boba Marleyho „one blood, one love”. Publiku bez rozdílu rasy a barvy kůže připomíná: „Všichni jsme lidé.” 

Faada Freddyho (vlastním jménem Abdou Fatha Seck) si mnozí budou pamatovat z řad Daara J, podle prestižní ankety BBC Awards World Music nejlepší africké skupiny roku 2004. Její přelomové album Boomerang je obecně bráno za jednu z afrických hip hopových nahrávek století. Několikrát vyprodal pařížskou halu Zénith, pokořil Olympii a získal nominaci na nejvyšší francouzskou hudební cenu Victoires de la Musique. 

S elitní a cappella vokální francouzskou skupinou na debutovém a mnoha cenami ověnčeném albu Gospel Journey v roce 2015 připomněl, že hudba může být dostupná pro každého – stačím vám k tomu jen hlas a tělo.

Neodolatelný showman se do České republiky vrací se zcela novým albem.

Reality Cuts Me Like a Knife: https://www.youtube.com/watch?v=teffqS5MVio

Faada Freddy – Letter To The Lord (live at Le Trianon Paris): https://www.youtube.com/watch?v=mjFSAvbXMT0

Faada Freddy – We Sing In Time: https://www.youtube.com/watch?v=R08rX2-sTuE

Faada Freddy (Senegal/Francie)

8. 3. 2023, 20.30
Rock Café, Národní 20, Praha
Vstupenky: GoOut, cena: 490 Kč, předprodej od 26. října 2022

reklama
reklama
reklama