Článek Rozhovor Soutěž

FAMUFEST 2022: PROMÍTÁNÍ, KONCERTY I VÝSTAVA

38. ročník festivalu FAMUFEST se vrací do offline prostředí

Festival FAMUFEST se po kulturní odmlce vrací do původní podoby. Diváci se při této příležitosti mohou těšit na promítání snímků pražské FAMU, ale také prestižní francouzské školy La Fémis. Od 30. března do 3. dubna 2022 ožijí Vršovice studentskou tvorbou, a to nejen z oblasti kinematografie, neboť 38. ročník festivalu nabídne mimo jiné koncerty, workshopy, scénická čtení a výstavu.

Letošní ročník festivalu se uskuteční od středy 30. března do neděle 3. dubna 2022 a jeho tématem je      “setkání”. FAMUFEST má sloužit jako prostředek, kde se lidé mohou setkat nejen navzájem, ale i se studentskou tvorbou Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze. „Vycházíme z naší zkušenosti zahájení studia v distanční formě bez možnosti fyzického kontaktu. Neznáme pedagogy, ani studenty a loňský ročník festivalu jsme sledovali online. Chceme se setkat, detailně poznat FAMU a formou festivalu toto poznání zprostředkovat dál, a to nejen studentům, ale i široké veřejnost.“ uvedla kreativní ředitelka festivalu Hana Šormová.

Hlavním dějištěm budou pražské Vršovice. Veškeré projekce se uskuteční ve třech sálech Kina Pilotů, kousek od zastávky Krymská. Jednotlivé projekční bloky tvořené krátkými filmy studentů FAMU sestavil dramaturgický tým podle společných, výrazných témat. Během jedné projekce tak divák uvidí typově i žánrově rozdílné snímky. Veškeré projekce budou zakončeny diskuzí diváků s tvůrci. V rámci programové sekce FAMU versus budou představeny filmy studentů pařížské filmové školy La Fémis, jejichž autoři přijali naše pozvání a na FAMUFEST přijedou osobně. Festival se letos zaměří i na diváky z řad studentů středních škol a seniorů, v dopoledních hodinách proběhnou uzavřené projekce filmových bloků speciálně sestavených pro tyto cílové skupiny spojené s diskuzemi.

Další festivalovou lokací bude nově zrekonstruované kulturní centrum Vzlet, které bude hostit sobotní zakončovací ceremoniál a část výstavy. Díla studentů Katedry fotografie a Centra audiovizuálních studií FAMU budou vystavena nejen ve Vzletu a Kině Pilotů, ale i ve výlohách vybraných vršovických kaváren a obchodů. Umělecká díla se tak dostanou nejen k návštěvníkům festivalu, ale i k běžným kolemjdoucím. Letošní novinkou bude tzv. meeting point v baru Bad Flash, který bezprostředně sousedí s Kinem Pilotů. „Chtěli jsme vytvořit místo, ve kterém se bude po celou dobu festivalu něco dít, kde divák bude moci využít možnosti občerstvení, odpočinku i navázání kontaktů.“ komentuje výkonná ředitelka Johana Minářová. Součástí festivalu bude i industry program, který se uskuteční v pátek a sobotu v prostorech SVĚT HUB a návštěvníkům nabídne zajímavé přednášky a diskuze z oblastí audiovize a herního průmyslu.

Kavárna Café V lese ožije hudebním programem hudebníků spojených s AMU. Během tří večerů se zde vystřídá celkem deset interpretů jako Good Times Only, Mutanti Hledaj Východisko nebo loňský vítěz Startéru Radia Wave Méta Monde. Návštěvníci se mohou těšit také na ústeckou kapelu demowave nebo na Olivera Torra, jednoho z představitelů underground elektroniky. Hudební program bude završen v sobotu v klubu Ankali a Planetě Za. Zahrají DJs jako Lotus Wash, Kumquat Tang nebo Teletext.

O festivalu FAMUFEST, www.famufest.cz

FAMUFEST je studentský filmový festival, který má na Filmové a televizní fakultě Akademie múzických umění v Praze dlouholetou tradici. Každoročně jej navštěvují tisíce diváků, kteří mají jedinečnou příležitost seznámit se s nastupující generací audiovizuálních umělců, kteří budou spoluvytvářet kulturní prostředí v ČR i mimo ni.

Rozhovor

28.3.2022 14:00

O FAMUFESTu si budeme povídat v pondělí 28.3. ve 14 hodin, hosty budou ředitelky akce Hana Šormová a Johana Minářová.

Soutěž

V úterý 29.3. můžete soutěžit o dvě akreditace na festival.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama