Článek Rozhovor

FAMUFEST ODHALIL FESTIVALOVÝ PROGRAM, NA VÍTĚZNÉ SNÍMKY LÁKÁ DO AUTOKINA

Již brzy začne 37. ročník FAMUFESTu. Multimediální festival láká nejen na studentské filmy, ale také na výstavu v paláci U Stýblů, scénické čtení, koncerty nebo debaty s českými i zahraničními tvůrci. Festival se koná od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 online a v paláci U Stýblů v Praze.

Multimediální festival FAMUFEST vdechne ve středu 28. dubna v 18:00 život opuštěnému paláci U Stýblů na Václavském náměstí. První festivalový večer bude zahájen ceremoniálem, jehož součástí bude performance studentů HAMU a první tři tematické filmové bloky.

Diváky láká festival kromě filmů, které rezonovaly na českých a zahraničních festivalech, například také na tematické bloky pro děti a mládež a pro seniory či díla, která pro FAMUFEST uvedla mnichovská filmová a televizní škola HFF. Celkem 64 filmů nabízí průřez spektrem současné audiovizuální tvorby napříč žánry. Pětidenní festival vyvrcholí v neděli 2. května od 20:00 v Autokině Strahov, kde budou promítnuty vítězné snímky.

V rámci industry programu bude uvedena například panelová diskuse s českými filmovými tvůrkyněmi  na téma Ženy o/ve filmu s režisérkou dokumentu V síti, Barborou Chalupovou, zakladatelkou Girls In Film, Julií Žáčkovou, producentkou Kamilou Zlatuškovou nebo kameramankou Klárou Belicovou. Též bude uvedena debata na téma filmových debutů nebo masterclass s kameramanem Chrisem Seagerem, který momentálně v Praze natáčí seriál Carnival Row a pracoval například na seriálu Game of Thrones. Chybět nebudou ani online debaty s tvůrci uvedených filmů, které proběhnou skrze festivalový web.

Každý festivalový den se na webu objeví tři tematické bloky, které budou divákům k dispozici po následujících 72 hodin. Streamovány budou také debaty, koncerty či zahajovací a závěrečný ceremoniál. Festival hudebně vzájemnými coververzemi písní doprovodí kapely spojené s FAMU, program doplní také podcast Scenáristé čtou česku, festivalový podcast s tvůrci nebo speciální Kinokabaret, který uvede scénická čtení.

Součástí festivalu je také festivalová soutěž. Do filmové poroty zasednou například režisér Olmo Omerzu, vedoucí českého filmového centra Markéta Šantrochová nebo hudebník Kato.  V porotě výstavy festival přivítal výtvarníka Michala Pěchoučka nebo vizuální umělkyni Darinu Alster. Vítězná díla budou vyhlášena v průběhu závěrečného ceremoniálu 1. května 2021, který budete moci sledovat na kanálech FAMUFESTu #37.

SLEDUJTE FAMUFEST #37:
https://www.facebook.com/famufest
https://www.instagram.com/famufest_official/
https://www.famufest.cz/

Rozhovor

27.4.2021 17:00

V úterý 27.4. v 17:00  hodin přijdou do studia Radia 1 ředitelky Famufestu Agáta Kolářová a Julie Ondračková.

reklama
reklama
reklama