Článek

FÉROVÉ UMĚNÍ POD STROMEČEK NA ARTFÉRU V PRAGOVKA GALLERY

Už na první adventní neděli 3. prosince se v Pragovka Gallery uskuteční vánoční ArtFér. Návštěvníci tam budou moci od 13 do 18 hodin zakoupit originální díla mnoha místních umělců. Možnost nákupu bude obohacena o příležitost diskutovat přímo s tvůrci a férová platba bude možná pouze v hotovosti.

ArtFér opět přinese také bohatý doprovodný program. V průběhu odpoledne proběhne vánoční workshop nejen pro děti a v 17 hodin se malí návštěvníci zaposlouchají do pohádkového vyprávění Justýna Svobody. V 18 hodin pak v prostoru galerie vystoupí nové saxofonové kvarteto MMMM hrající vlastní tvorbu na pomezí experimentální komponované a improvizované hudby. Kvarteto tvoří v Dánsku usazená slovenská hudebnice Michaela Turcerová a tři pražští saxofonisté a skladatelé Marcel Bárta, Michal Wróblewski a Martin Debřička. Repertoár ansámblu se rozprostírá mezi divokými expresivními polohami i klidnými až meditativními zvukovými plochami, v rámci kterých se těleso snaží představit zvuk saxofonového kvarteta v jiné podobě a kontextu než je obvyklé. Po dobu celého Artféru budou samozřejmě přístupné také čtyři aktuální výstavy v Pragovka Gallery Ukrytá místa, všem na očích, Deep Time Walk, Overlooked Horizons a Experiment – Boudníkova klika a občerstvit se návštěvníci budou moci v příjemném prostředí Factory Kafe.

Umělci/kyně:  Natalia Akovantseva, Jana Babincová, Eva Fajčíková, Oskar Felber, Martina Chloupa, Jana Julínková, Terezie Kusbach Kolářová, Adéla Kostkanová, Martin Lacko, Oldřich Navrátil, Petra Navrátilová, Róbert Palúch, Zuzana Růžičková, Robert Slezák, Michal Synek, Pavel Trnka a další

Vstup na akci je zdarma. Více informací najdete na www.pragovkagallery.cz nebo na facebookové profilu Pragovka Gallery.

reklama
reklama
reklama