Článek Soutěž

FESTIVAL HABROVKA LÁKÁ NA MUTANTY NEBO KORBEN DALLAS

Mutanti, dinosauři, Korben Dallas nebo žebřiňák? Letošní Habrovka má šťávu

Festival Habrovka loni oslavil dvacáté narozeniny a na pražské scéně už je stálicí, která láká návštěvníky napříč generacemi. 2. a 3. června 2023 se tak můžete znovu vydat do zahrady u kostela sv. Františka z Assisi nedaleko metra Budějovická a na jediném místě procestovat svět, vrátit se do minulosti, užít si open air koncerty nebo relaxovat na dece. Letos na téma Zakázané ovoce.

Program začne v pátek v 16 hodin představením Pětkrát kolem světa, na které naváže kapela Munroe, která syrovými riffy a uhrančivými texty zahájí hudební program. Během následujících hodin se návštěvníci mohou těšit třeba na jedinečný projekt Ridiny Ahmedové a Petra Tichého HLASkontraBAS ve složení čtyř hlasů a čtyř kontrabasů. Mezitím bude možné nahlédnout do života dinosaurů skrze loutkovou inscenaci Dinopera nebo se opět vydat na cestu kolem světa. Program na hlavní stagi uzavře oceňovaná slovenská kapela Korben Dallas a o energickou hudební tečku v sále se postará dvojice s názvem Mutanti hledaj východisko se svým elektro-rapovým setem.

Druhý den se brány festivalu otevírají tradičně už dopoledne. Program pro nejmladší generaci letos tvoří trojice inscenací, každá z nich je přitom úplně jiná. Divadlo DIP vezme na procházku za příběhy stromů návštěvníky od 4 let. S voňavou inscenací Nedopečený koláček pak naváží Loutky bez hranic a trojlístek uzavře Dafa Puppet Theatre se svou novinkou Na útěku. V sobotu se otevřou i dveře kostela, kde se představí melancholický písničkář Člověk krve či projekt Makak akustikus mísící vlivy folklóru i vážné hudby. Hlavní stage bude patřit nástrojově i žánrově bohatému Bizzare bandu, balkánem šmrnclé kapele Džezvica a klezmeru v podání Trombenik, při kterém zkrátka nelze zůstat v klidu sedět. Na malé scéně se představí pražskému publiku ostravská naděje, křehká a uhrančivá zpěvačka NIKA s kapelou. V sále se o závěrečný mejdan postará z jazzu vycházející Sépie z hor.

O sobotní divadelní zážitky pro všechny věkové kategorie se postará tradičně improvizační soubor České národní improvizační divadlo, ale také Divadlo Líšeň s inscenací Paramisa, ve které se snoubí romský tradiční tanec i české lidové divadlo. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program, představí se například projekty Moje tělo je moje věnující se problematice bodyshamingu nebo Homesharing zaměřený na sdílenou péči.

Vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut.

Festival HABROVKA

2. a 3. 6. 2023

https://www.habrovka.cz/

Soutěž

V úterý 30.5. můžete soutěžit o dvě akreditace na festival.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama