Článek

FESTIVAL POP MESSE SE STĚHUJE NA VELODROM A POTRVÁ 3 DNY

Festival Pop Messe oznamuje Sleaford Mods, Gus Gus i Ecstasy of St. Theresa. Rozšiřuje se na tři dny a stěhuje se na Velodrom

Brněnský hudební festival Pop Messe, který si za tři roky vybudoval pověst přední akce zaměřené na současnou pop, elektronickou, rap a indie scénu, oznamuje první velká jména pro rok 2024. Přijedou například britští Sleaford Mods, islandští Gus Gus, polovina švédské dvojice The Knife Olof Dreijer, obnovená česká legenda The Ecstasy Of Saint Theresa, belgičtí Charlotte Adigéry & Bolis Pupul, britský saxofonista Alabaster DePlume, rakouští Cid Rim & Dorian Concept, kanadský producent Nathan Micay, britská hudebnice Nabihah Iqbal, polský rapper Zdechły Osa, belgičtí Asa Moto nebo český hudebník Hrtl. Festival se prodlužuje o jeden plnohodnotný programový den a proběhne tak od 25. do 27. července 2024. Zároveň se stěhuje do většího areálu brněnského Velodromu a jeho okolí na výstavišti BVV, který tak nabídne scény od velkých venkovních až kryté klubové. Celkově během tří dnů zahraje několik desítek zahraničních i domácích kapel a DJs. Třídenní vstupenky jsou v tuto chvíli v prodej za zvýhodněnou předvánoční cenu zde. Více informací na www.popmesse.cz.

„Pro čtvrtý ročník připravujeme několik důležitých změn. Rozšiřujeme se o jeden den a posilujeme tak program, který tak bude založen na kvalitních současných jménech z mnoha žánrů – od taneční elektroniky, přes elektro-soul, dub, rap až po jazz. Máme velkou radost, že jsme se na jednom z mála jejích letních koncertů domluvili s obnovenou českou legendou The Ecstasy Of Saint Theresa,” říká na úvod programový ředitel festivalu Tomáš Kelar. 

„Další výrazné zlepšení představuje nové místo. Velodrom fanouškům možná připomene stadion Za Lužánkami, kde jsme pořádali první ročníky. Nabídne ale více prostoru i lepší zázemí. Současně mapujeme nový terén, ale vypadá to, že by náš nový areál dokázal zvládnout dvě hlavní open-air stage a další tři vedlejší a indoor stage,” přibližuje Tomáš Kelar. A dodává, že návštěvníci také nepřijdou o velkou krytou scénu.

K prvním zahraničním potvrzeným jménům patří britská provokativní elektro punková dvojice Sleaford Mods, islandská elektronická legenda Gus Gus s novým albem, spoluzakladatel a polovina švédského dua The Knife Olof Dreier, belgická elektro-soulová zpěvačka Charlotte Adigéry s producentem Bolis Pupulem, britský saxofonista, skladatel, básník a aktivista Alabaster DePlume se spirituálním jazzem, dubem a minimalismem, rakouský syntezátorový guru Dorian Concept a jazzový bubeník a producent Cid Rim s třaskavou fúzi elektroniky a jazzových polyrytmů, kanadský trance a techno producent Mathan Micay míchající elektroniku se zvukem bendža, londýnská hudebnice s pakistánskými kořeny Nabihah Iqbal vydávající na labelu Ninja Tune, jedna z největších polských rappových hvězd Zdechły Osa nominovaný dvakrát na hudební cenu Fryderyk a belgická dvojice Asa Moto čerpající z dřevního elektrosoundu a diska. Celkově během tří dní zahraje na všech scénách několik desítek zahraničních i domácích kapel a DJs. 

Festival také nabídne bohatý doprovodný program, ve kterém se zaměří na větší propojení s městem včetně například architektonických komentovaných prohlídek. 

Třídenní vstupenky za 2 200 Kč jsou v tuto chvíli v prodej za zvýhodněnou předvánoční cenu zde

Více informací na www.popmesse.cz.

Pop Messe 2024 – první potvrzená jména:

 • Sleaford Mods (UK)
 • Gus Gus (ISL)
 • The Ecstasy Of Saint Theresa (CZ)
 • Olof Dreijer (SWE)
 • Charlotte Adigéry & Bolis Pupul (BE)
 • Alabaster DePlume (UK)
 • Cid Rim & Dorian Concept (AT)
 • Nathan Micay (CAN)
 • Nabihah Iqbal (UK)
 • Zdechly Osa (PL)
 • Asa Moto (BE)
 • Hrtl (CZ)

reklama
reklama
reklama