Článek Rozhovor Soutěž

FESTIVAL ROSNIČKA 2024 UŽ NA KONCI ČERVNA

Každoroční přehlídka nekomerční současné elektronické hudby se ve Svitavách u rybníku Rosnička letos uskuteční už po čtrnácté. Festival Rosnička 2024 proběhne ve dnech 28. až 30. června 2024 a na dvou hudebních podiích se představí pečlivě vybraných 30 hudebních projektů.

Rosnička se každoročně snaží objevovat tu nejčerstvější elektronickou muziku a tak není divu, že pohled na chystaný line-up je pro většinu posluchačů velkou neznámou. Do této škatulky řadíme například projekt Olivera Torra a Bílého kluka s názvem awoo, dále Atrikrist, blanc & GTA Houbou, Hihihahaholky, Nano Tone, Lishkee, oolongru, Teletext, Westdale, Nill Garçon nebo TMA.

Jako záchytné body a pocit jistoty pak nabízejí například české legendy Moimir Papalescu & The Nihilist, raper James Cole, brněnská kytarovka Ghost of You, tuzemský drum and bass král X.Morph nebo stále populárnější kapela Mutanti hledaj východisko.

Na Rosničku cestují návštěvníci z celé republiky i ze zahraničí a to platí i o vystupujících. Fanouškům klubového dunění by neměla uniknout účast zástupců legendárního německého vydavatelství Kompakt Records. Konkrétně z Kolína nad Rýnem přijede Michael Mayer, Barnt a Jonathan Kaspar. Ti potěší zejména posluchače house music a německého minimal techna.

Z Anglie dorazí zvukově špinavá clubbeřina Async Figure, futuristicky znějící Argentinec Tufi s hyperclubovou vlastní produkcí, z Barcelony producentka tvrdého techna Cora Novoa nebo Rakušané Jerobeam Fenderson & Hansi3D s audiovizuálním projektem Oscilloscope Music, kteří pomocí světelných laserů a osciloskopů vytvářejí hudbu a vizuálně vykreslují zvukové frekvence.

Kompletní hudební program, průběžné aktuality o festivalu, informace pro návštěvníky a vstupenky naleznete na webu www.festivalrosnicka.cz.

Rozhovor

18.6.2024 17:00

O festivalu si budeme povídat v úterý 18.6. v 17 hodin, hostem bude Jan Barnet.

Soutěž

V úterý 18.6. a pondělí 24.6. můžete soutěžit o dva vstupy na festival.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama