Článek Rozhovor

FESTIVAL ROSNIČKA VE SVITAVÁCH

30.6. – 1.7.

Ve dnech 30. 6.  1. 7. 2023 ve Svitavách proběhne Festival Rosnička 2023, hudební festival současnosti. Přírodní areál na pomezí rybníka a lesa se opět promění v přehlídku současné elektronické hudby. Hlavní dramaturgickou avízou festivalu je podpora a představování nových nadějných jmen hudební scény a tak není divu, že festivalový line-up je pro drtivou většinu návštěvníků velkou neznámou. Ti každoročně do Svitav míří z celé České republiky a v posledních letech i ze zahraničí objevovat novou hudbu.

Dramaturgie dvou hudebních pódií je postavena kolem různých fúzí techna, house music, electra, popu a další klubových žánrů a to hlavně formou živých vystoupení. Větším koncertům bude věnována Rosnička.main stage, taneční hudba pak bude ke slyšení v Ausfahrt.club beudinském stanu na pláži. Silné zastoupení má na letošní Rosničce také světově nejoblíbenější žánr rap. Na své si ale přijdou i posluchači experimentální hudby.

Vystoupí Younger Than Me (IT), Rhyw (UK), Fraxinus (UK), DJ JM (LT), David Kochs (DE), Dramas (AT), Niko S. (DE), AINO (DE), Waterbased (SK), LaokoonAnkiBlue UandiTokyo DriftMéta MondeFleikaNadváha a mnoho dalších.


Kompletní program a více informací o letošní Rosničce naleznete na webových stránkách www.festivalrosnicka.cz nebo festivalovém Facebooku a Instagramu. Vstupenky za 950 Kč jsou k dostání v on-line předprodejní síti smsticket.cz.

www.festivalrosnicka.cz
www.facebook.com/festivalrosnicka
www.instagram.com/festivalrosnicka

Rozhovor

26.6.2023 14:00

Budeme si povídat s Honzou Barnetem, jedním z organizátorů festivalu Rosnička.

reklama
reklama
reklama