Článek

FESTIVAL S NEJVĚTŠÍ PŘEHLÍDKOU ELEKTROAUT

ElektroFest je festival čisté mobility pořádaný ve dnech 17. – 18. června 2022. Na historickém náměstí Pelhřimova veřejnosti nabídneme možnost poznat a řídit nejnovější elektromobily, překonat loňský rekord 127 elektroaut a strávit s rodinou zábavně kulturní odpoledne. Program zahrnuje mimo jiné koncert Dana Bárty, závod EcoRallye, odbornou konferenci i aktivity pro děti.

Nejen aktuální nabídku elektroaut (včetně evropského Auta roku 2022 Kia EV6) mohou návštěvníci festivalu vidět a vyzkoušet si řídit v sobotu 18. června odpoledne na historickém náměstí města Pelhřimova. Na ElektroFestu nebude chybět rallye, zábava pro děti i dospělé, a k vidění budou i starší elektromobily, kde se od majitelů dozvíte reálné zkušenosti s provozem. Zároveň chceme překonat loňský rekord 127 elektromobilů na jednom místě. A jak slouží elektromobil u Policie ČR nebo v záchranné službě? 

Koncerty a zábava

Atmosféru rozproudí svým koncertem nejen Dan Bárta, en.Dru a Jen Hovorka, ale i vystoupení mažoretek, taneční skupiny Nart Dance a hudební skupiny Shum Davar. V závodu elektrokoloběžek si budou návštěvníci moci poměřit své dovednosti. Kdo nepojede, může třeba zkusit vyhrát zapůjčení elektromobilu na celý týden zdarma či další hodnotné ceny, které do tomboly věnovali naši partneři Alza, EON, Teslicka.cz, eHusták a další. A pro ty nejmenší? Pro ně chystáme arénu s elektroautíčky, tvořivé aktivity a sportovní koutek.

Fanoušci elektroaut pak naživo potkají své oblíbené Youtubery jako je Tesláček a ElectroDad, a to přímo v diskusi s odborníky z elektromobilní oblasti. Radost elektromobilistům určitě udělá také možnost vyhrát nabíjení jejich miláčka zdarma.

Předváděcí jízdy

Kdo elektromobil ještě neřídil, může si zdarma sednout za volant vybraných předváděcích elektromobilů vystavovatelů. A nejen to, zažije spolujízdu se zkušeným elektromobilistou s praktickými znalostmi, který pomůže podrobně zodpovědět všechny všetečné otázky. Zájemci o předváděcí jízdu se mohou registrovat zde: www.elektrofest.cz/jizdy/ .

EcoRallye

Nezapomínáme ani na majitele elektromobilů, kteří si mohou zazávodit v rámci EcoRallye kolem Pelhřimova, na bývalém letišti a na blízkých komunikacích. Kategorie FUN je určena pro začátečníky nebo ty, kteří chtějí jet pro zábavu. Druhá kategorie SHARP je pak vhodná pro zkušené řidiče nebo odvážné začátečníky, kdy  se počítá i s noční jízdou a soutěží se na členité trati po Vysočině s rychlostním měřeným úsekem na letišti. Detailní program EcoRallye a formulář pro registraci najdete na stránce www.elektrofest.cz/rallye/ .

Konference

Součástí ElektroFestu bude v pátek 17. června odborná konference o vzdělávání v oblasti čisté mobility na technických a dopravních středních a vysokých školách, kde vystoupí naši přední odborníci v oblasti čisté a multimodální mobility. Program a registrace na konferenci je na stránce www.elektrofest.cz/konference/ 

Generálním partnerem festivalu je automobilka Kia a akce se koná za velké podpory města Pelhřimov. Další informace o festivalu včetně programu najdete na adrese www.elektrofest.cz.

reklama
reklama
reklama