Článek

FESTIVAL VIZ-AIR-KA UŽ PODRUHÉ V TICHÉ ŠÁRCE

Údolí Tiché Šárky nebude už podruhé tiché díky festivalu VIZ-AIR-KA

Opavský kulturně-umělecký prostor KUPE pořádá nejen pro obyvatele Prahy 6 již druhý ročník hudebního festivalu VIZ-AIR-KA. Festival se uskuteční v neděli 28. srpna od 14.30 hod. v údolí Tiché Šárky a vstupné bude dobrovolné.

Cílem jednodenního festivalu je oživit louku u usedlosti Vizerka v údolí Tiché Šárky. Podle mě se jedná o krásné místo, které si zaslouží pozornost,“ vysvětluje myšlenku vzniku festivalu jeho ředitel Vladimír Peringer.

Vdechnout život na louku tak přijede zpěvačka Iva Marešová se skupinou Razam, kteří pro účastníky vystoupí od 15.00 hod. Následovat je bude od 17.00 hod. Shahab Tolouie Trio, které do údolí Tiché Šárky vnese vzrušující fúzi perské a flamenco hudby. Hlavní hvězdou srpnového nedělního podvečera bude energické virtuózní uskupení Bardolino, které překročí hranice hudebních žánrů a přinese do crossoverové oblasti (etno, klasika, jazz) své originální pojetí v 19.00 hod.

Úplnou novinkou letošního ročníku bude doprovodná výstava fotografií pedagogů, absolventů a studentů Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě. V rámci doprovodného programu festivalu pak proběhnou dvě komentované prohlídky výstavy, a to v 16.30 hod. a v 18.30 hod. Mimo jiné bude na místě pro návštěvníky zajištěno občerstvení spolu se sociálním zařízením.

Na místo konání je možné se dostat více způsoby. Dostupnost z Bořislavky (stanice metra) autobusy na Jenerálku – č. 161, 312, 316, 356, z Nádraží Veleslavín (stanice metra) pěšky ulicí Vokovickou dále k usedlosti Vizerka z Nebušic ulicí V Pachmance k usedlosti Vizerka. Pěší trasa bude pro návštěvníky řádně vyznačena, nicméně k usedlosti není možné přijet autem.

Odkaz na webové stránky: 

http://www.vizairka.cz/#Informace

Odkaz na FB událost:

https://www.facebook.com/events/777059169966735?ref=newsfeed

reklama
reklama
reklama